برگزاری نخستین نمایشگاه پیكاسو در لبنان

برگزاری نخستین نمایشگاه پیكاسو در لبنان

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو نمایشگاهی از آثار «پابلو پیكاسو» ـ هنرمند برجسته اسپانیایی ـ برای نخستین بار در یكی از موزه های شهر بیروت برگزار می گردد.


به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال، موزه « سرسق» (Sursock Museum) برای نمایش ۲۰ اثر از این هنرمند با موزه ملی پیكاسو واقع در فرانسه همكاری داشته است.
این نمایشگاه كه « پیكاسو و خانواده» نام دارد، به بررسی مفهوم خانواده در آثار این هنرمند می پردازد. اغلب آثاری كه در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده اند، درك این هنرمند از مفهوم پدر بودن، مادر بودن و كودكی را به تصویر می كشند.
با برگزاری این نمایشگاه علاقه مندان هنر این فرصت را خواهند داشت تا از طراحی ها، تابلوهای نقاشی، قلم زنی ها و مجسمه های « پیكاسو» كه در سال های ۱۸۹۵ تا ۱۹۷۲ خلق شده اند، دیدن كنند.
این نمایشگاه، سبك های مختلفی از آثار این هنرمند از رئال تا كوبیسم را به نمایش می گذارد.
در میان آثار نمایشی این نمایشگاه، دو نقاشی از دو مقطع متفاوت دوران حرفه ای « پیكاسو» هم به معرض نمایش گذاشته می شود؛ یكی از این تابلوها به سال ۱۹۲۱ و زمانی كه پیكاسو به خلق آثار سبك كوبیسم مشغول بود، متعلق می باشد. یكی دیگر از این آثار هم به ۱۹۴۳ متعلق می باشد و رگه هایی از هنر آفریقایی و سورئال را می توان در آن مشاهده كرد. این دو تابلو نقاشی نمونه واضحی از روند تغییر سبك های مختف آثار این هنرمند هستند.
این نمایشگاه كه از روز جمعه شروع به كار كرده است تا ژانویه سال ۲۰۲۰ در موزه «سرسق» برپا خواهد بود.1398/07/09
22:36:05
5.0 / 5
1405
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲