گالری گردی در پایتخت؛

برنامه های هنری گالری ها تحت تاثیر آغاز هفته خوشنویسی

برنامه های هنری گالری ها تحت تاثیر آغاز هفته خوشنویسی

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو برخی از گالری های پایتخت همزمان با آغاز هفته خوشنویسی روز جمعه ۱۹ مهرماه نمایشگاه های خوشنویسی و نقاشی خط برگزار خواهند كرد.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از مهر، در سومین جمعه مهرماه شاهد افتتاح ۴۵ نمایشگاه هنری جدید هستیم و این میزان، علاوه بر نمایشگاه برخی گالری های هنری دیگر است كه در این روز به كار خود ادامه می دهند. همینطور همزمان با گرامیداشت هفته خوشنویسی، نمایشگاه بزرگ نستعلیق نویسان ایران امروز جمعه ۱۹ مهر در مجموعه فرهنگی هنری آسمان گشایش خواهد یافت. در ادامه، برنامه افتتاحیه برخی نمایشگاه های هنری جمعه ۱۹ مهرماه را برمی شمریم.
مجموعه آسمان فرهنگستان هنر
همزمان با گرامیداشت هفته خوشنویسی، نمایشگاه بزرگ نستعلیق نویسان ایران جمعه ۱۹ مهر در مجموعه فرهنگی هنری آسمان به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، نبش خیابان فیروز كوه، شماره ۴۷-۴۹ گشایش خواهد یافت.
در این نمایشگاه بیشتر از ۱۵۰ اثر از نستعلیق نویسان تراز اول كشور به معرض نمایش گذاشته می شود و غلامحسین امیرخانی در افتتاحیه این نمایشگاه سخنرانی خواهد نمود.
گالری آینه موسسه صبا
نمایشگاه ملی خط شكسته معاصر ایران با عنوان «سماع شكسته» به همت فرهنگستان هنر ایران (موسسه فرهنگی هنری پژوهشی صبا) و كمیسیون ملی یونسكو ایران با حضور بیشتر از ۱۵۵ استاد نامی و هنرمند برجسته خط شكسته معاصر ایران و ۳۲۰ اثر ارسالی به دبیر خانه نمایشگاه، روز پنجشنبه ۱۸ مهرماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ در گالری آینه موسسه صبا، گشایش خواهد یافت.
این نمایشگاه از ۲۰ مهر تا ۲ آبان همه روزه، به جز ایام تعطیل، از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، پلاك ۱۲۵ میزبان مخاطبان عزیز خواهد بود. آثار رسیده به این نمایشگاه، زیر نظر شورای ارزیابی و تشخیص انتخاب خواهد شد.
گالری آشیان نقش و مهر
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی «مهر حافظ» به مناسبت بزرگداشت حافظ از روز جمعه ۱۹ مهرماه در خانه محجوبی به نشانی میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان هجدهم، بن بست گل محمدی شماره چهار گشایش می یابد.
گالری گویا
نمایشگاه انفرادی خوشنویسی بنفشه مصری پور با عنوان «ضیافت نستعلیق» از این جمعه در گالری گویا به نشانی كریمخان زند، روبروی ایرانشهر، پلاك ۸۹ افتتاح می شود.
گالری نگر
نمایشگاه گروهی نقاشی خط «كلك خیال انگیز» از ۱۹ تا ۲۴ مهر در گالری نگر واقع در قیطریه، ضلع جنوبی پارك، خیابان روشنایی، كوچه دلارام، پلاك ۳۳، زنگ سوم برگزار می گردد.
گالری آرت سنتر
نمایشگاه مروری بر آثار قدرت الله عاقلی از جمعه ۱۹ مهرماه در گالری آرت سنتر واقع در بلوار اندرزگو، سلیمی شمالی، پلاك ۱۴۵، باغ انجمن خوشنویسان شروع به كار می كند. این نمایشگاه، حاصل كوشش بیست و پنج ساله هنرمند در حوزه مجسمه سازی است؛ به این امید كه بتواند تحولات فكری و هنری وی را در این مدت، به روشنی بیان كند.
گالری آ
نمایشگاه طراحی جعفر صادقی با عنوان «منظر گم» و نمایشگاه چاپ دستی، طراحی و نقاشی شیوا پرهام با عنوان «رنج فیلی» از ۱۹ مهرماه در گالری آ به نشانی خیابان كریم خان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، كوچه اردشیر ارشد، شماره ۷ گشایش می یابد.
گالری ثالث
نمایشگاه گروهی «۸۰ سال جواد مجابی از نگاه هنرمندان» از روز جمعه ۱۹ مهر در گالری ثالث به نشانی خیابان كریمخان زند بین ایرانشهر و ماهشهر شماره ۱۴۸ برپا می شود.
در این نمایشگاه آثاری از بهزاد شیشه گران، رضا شبیری، اردشیر محصص، امیر قاسمی زاده، محمد حسین حلیمی، منوچهر معتبر، بهار مجابی، علیرضا مجابی، كامبیز درم بخش، بیژن اسدی پور، بلوهر آصفی، احمد سخاورز، مصطفی نجمی، بهمن رضائی، علیرضا اسپهبد، جمشید عباچی زاده، حسن مشكین فام، مهدی درویشی، اسماعیل سندوزی، نصرت رحمانی، داوود شهیدی، محمدرضا آتشزاد، بهروز گلزاری، احمد هدی، حسین مجابی، رضا نور بختیار، یغما گلرویی، سیوا شهباز، افشین شاهرودی، جواد آتشباری، حسن حاجی نوری، جواد منتظری، جواد رحیمی، كورش حاجی نوری، تورج خامنه زاده، وحید حسینی محمدی، امید طاری فرد، حمیدرضا فرامرزی درباره زندگی و آثار جواد مجابی نویسنده و شاعر معاصر به نمایش در می آید.
گالری دنا
گالری دنا از روز جمعه ۱۹ مهرماه میزبان نمایشگاه آثار كیومرث كیاست با عنوان «مسخ تاریخ» است. گالری دنا در خیابان سپهبد قرنی، پس از چهار راه طالقانی، كوچه سوسن، پلاك۴، طبقه ۲ قرار دارد.
گالری فرهنگسرای نیاوران
سومین نمایشگاه گروهی حجم به كیوریتوری الناز طهرانی با عنوان «ابژه» جمعه ۱۹ مهرماه در فرهنگسرای نیاوران شروع به كار می كند. مبحث این نمایشگاه «احجام كاربردی از سنگ ایرانی، میز و حجم كوچك كاربردی» است.
در این نمایشگاه، همچون گذشته از طراحان، هنرمندان مجسمه ساز دعوت شده تا با هنر و اندیشه خود برای این پرسش پاسخی بیابند: «چگونه یك شیئ مانند میز می‎تواند به مركز تجمع افراد و پایگاهی برای گذراندن ساعت‎های طولانی و فعالیت‎های مشترك تبدیل شود؟» در این نمایشگاه همینطور آثاری از میان آثار كارگاه آموزشی برگزار شده با همین مبحث در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.
نمایشگاه «ابژه» با هدف تمركز و كشف پتانسیل‎های موجود در مواد، بر متریال سنگ متمركز شده و از طراحان خواسته شده است تا با فكر كردن به این متریال و بحث و نقد پیرامون آن، حوزه طراحی محصول را به تحرك بیشتر وا دارند.

1398/07/19
22:53:51
5.0 / 5
1344
تگهای خبر: آموزش , ساز , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو