منیر فرمانفرماییان ركورد زد؛

سهم چشم گیر ایران در حراجی كریستیز از هنر مدرن و معاصر خاورمیانه

سهم چشم گیر ایران در حراجی كریستیز از هنر مدرن و معاصر خاورمیانه

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو شب پیش حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه كریستیز برگزار گردید و آثار ایرانی موفق شدند تا ۴۵ درصد از فروش این حراجی را به خود اختصاص دهند.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از سایت كریستیز، حراج «هنر مدرن و معاصر خاورمیانه» كریستیز شب پیش ۲۳ اكتبر (اول آبان) برگزار گردید و با فروش كلی ۳.۱۰۸.۲۵۰ پوند ركوردی در این زمینه به جای گذاشته شد.
در این برنامه كه در خانه حراج كریستیز لندن برگزار شد، سهم هنر ایران از كل فروش یك میلیون و ۴۴۴ هزار پوند به مفهوم بیشتر از ۴۵ درصد بود.
در این حراجی كه ۱۱۱ اثر را دربرگرفت، ۳۹ اثر ایرانی ارائه شده بود كه ۲۹ اثر به فروش رفت.
گران ترین اثر فروخته شده در این حراجی متعلق به منیر فرمانفرمائیان با رقم ۲۹۹.۲۵۰ پوند بود. محمود سعید هنرمند فقید مصری با اثری به قیمت ۲۵۰ هزار پوند جایگا دوم و اسماعیل شموت هنرمند فلسطینی با فروش اثری به قیمت ۱۵۰ هزار پوند جایگاه سوم را كسب كردند. فرهاد مشیری با فروش ۱۳۱.۲۵۰ پوندی و نصرالله افجه ای با اثری به قیمت ۱۱۸.۷۵۰ پوند از دیگر آثار گران قیمت حراجی را به خود اختصاص دادند.
این ۳۹ اثر متعلق به ۲۲ هنرمند ایرانی بودند. فرهاد مشیری با ۵ اثر، ماركو گریگوریان با ۵ اثر، نصرالله افجه ای با ۲ اثر، منوچهر یكتایی با ۳ اثر، رضا آرامش با ۲ اثر، رضا درخشانی با ۲ اثر، بهمن محصص با ۳ اثر، اردشیر محصص با ۲ اثر و علی بنی صدر، ژاره تباتبایی، تیمو ناصری، هدیه شفیعی، شیرین نشاط، جعفر روح بخش، ساسان بهنام بختیار، ركنی حائری زاده، فشین پیرهاشمی، پویا آریان پور و فرهاد كوهان از حاضران در این نمایشگاه بودند.
۲ اثر سهراب سپهری، محمد احصایی، ماركو گریگوریان و فرهاد مشیری همچون آثاری بودند كه خریداری نیافتند.

1398/08/03
22:29:01
5.0 / 5
1410
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو