از سوی دبیرخانه؛

زمان حضور پذیرفته شدگان مرحله رقابتی جشنواره نوای خرم اعلام گردید

زمان حضور پذیرفته شدگان مرحله رقابتی جشنواره نوای خرم اعلام گردید

سایت رسمی سیامك یزدانجو: ستاد برگزاری ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم با انتشار اطلاعیه ای زمان حضور پذیرفته شدگان مرحله رقابتی این دوره از جشنواره را اعلام نمود.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از روابط عمومی ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم)، ستاد برگزاری ششمین جشنواره موسیقی «نوای خرم» با انتشار اطلاعیه ای زمان حضور پذیرفته شدگان مرحله رقابتی این دوره از جشنواره را اعلام نمود.
بر اساس داوری تصاویر اجراهای رسیده به دبیرخانه جشنواره، در نهایت ۵۳۵ اجرا و ۱۷۱۴ نوازنده و خواننده در چارچوب ۳۶۵ اجرای تك خوانی و تك نوازی، ۸۴ اجرای ۲ یا ۳ نفره، ۸۶ اجرای گروهی ۴ نفره به بالا (سه اجرا از میان اجراهای مدارس) برای اجرای حضوری در مرحله رقابتی ششمین دوره جشنواره پذیرفته شدند.
اجراهای حضوری بخش رقابتی جشنواره روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ آبان و اول آذر در خانه فرهنگ نور واقع در تهران، فلكه دوم صادقیه، بلوار آیت الله كاشانی، پس از تقاطع شهید ستاری، جنب شهر كتاب» و «روزهای پنجشنبه ۷، جمعه ۸، پنجشنبه ۱۴ و جمعه ۱۵ آذر ماه در فرهنگسرای نیاوران به آدرس تهران، انتهای خیابان پاسداران، مقابل پارك نیاوران» انجام خواهد شد.
لازم به توضیح است كه تاریخ و ساعت حضور هر یك از پذیرفته شدگان برمبنای اولویت هایی چون میانگین سنی، ساز و مواردی از این دسن بوده و امكان تغییر آن به هیچ عنوان مقدور نیست.
ستاد برگزاری جشنواره موسیقی «نوای خرم» در قسمتی از اطلاعیه خود مواردی را برای شركت كنندگان این دوره متذكر شده كه در مشروح آن آمده است:
«منظور از ساعات اعلام شده، زمانی است كه هر یك از پذیرفته شدگان برای آماده شدن جهت اجرا باید در محل اعلام شده حضور داشته باشند و ترتیب اجرا در همان روز و توسط مسئولین جشنواره اعلام می شود. برای حضور بموقع ترافیك روزهای آخر هفته را در نظر داشته باشید، در صورت عدم حضور بموقع، امكان اجرا وجود نخواهد داشت.
به دلیل محدودیت زمانی، شركت كنندگان تنها مجاز به اجرای اصل آهنگ هستند و در هیچ اجرایی شامل تك نوازی، تك خوانی، اجرای دو و سه نفره و اجرای گروهی (۴ نفر و بیشتر) امكان اجرای مقدمه، آواز، دكلمه، بداهه نوازی و... وجود ندارد. بدیهی است در صورت عدم توجه به این نكته هیچ امتیازی برای فرد یا افراد شركت كننده در نظر گرفته نخواهد شد و اجرای مربوطه نیز از جشنواره حذف می شود.
نوازندگان كلیه سازها (به جز ساز پیانو) باید ساز و وسایل موردنیاز (میز سنتور، زیرپایی و... ) خودرا همراه داشته باشند. این در حالیست كه تمامی پذیرفته شدگان باید همان اثری (همان آهنگی) كه جهت شركت در جشنواره ارسال نموده بودند را در روز رقابتی اجرا كنند. ضمن اینكه پذیرفته شدگان می توانند برای مشاهده تاریخ و ساعت حضور به سامانه جشنواره بازگشت كنند.»
جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم) همچون رویدادهای معتبر حوزه موسیقی در بخش خصوصی است كه طی سال های اخیر با همراهی خانواده مرحوم همایون خرم آهنگساز فقید موسیقی ایرانی با هدف ارتقای سطح هنری و موسیقایی و استفاده از نمونه ها و الگوهای موجود در هنر ایرانی برای هنرمندان گروه سنی زیر ۱۸ سال توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با مدیریت بردیا صدرنوری و دبیری ناصر ایزدی انجام می شود.
نوازندگان تمامی سازها، خوانندگان و همین طور گروه های موسیقی كودك و نوجوان داوطلب (كمتر از ۱۸ سال) با اجرای یكی از تصانیف و یا قطعات بی كلام ده تن از استادان موسیقی ایران(استاد مرتضی محجوبی، ابوالحسن صبا، روح الله خالقی، مجید وفادار، مهدی خالدی، علی تجویدی، همایون خرم، حبیب الله بدیعی، پرویز یاحقی و اسدالله ملك) كه به شكل رسمی عرضه شده، به صورت تك خوانی، تك نوازی، هم خوانی، هم نوازی و گروه نوازی در این جشنواره شركت می كنند.
برای مشاهده اعلام زمان حضور شركت كنندگان مرحله رقابتی ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم اینجا را كلیك كنید.


منبع:

1398/08/26
07:19:03
5.0 / 5
1778
تگهای خبر: آهنگ , آواز , پیانو , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳