یك عكاس خبری عنوان كرد:

مراسم خاكسپاری سردار سلیمانی یادآور مراسم امام خمینی است

مراسم خاكسپاری سردار سلیمانی یادآور مراسم امام خمینی است

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو یك عكاسی خبری درباره ی حضور مردم در مراسم خاكسپاری پیكر شهید قاسم سلیمانی می گوید: «در حضور پرشور مردم برای بدرقه پیكر سردار قاسم سلیمانی كه نمونه آنرا تنها در زمان رحلت امام خمینی (ره) دیده ام، می توان اتحاد مردم با هر دیدگاه سیاسی و در هر قشر، قوم و قبیله ای را مشاهده كرد.»


مراسم وداع تهرانی ها با پیكر پاك سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهیدان همراهش ابومهدی المهندس، وحید زمانی نیا، حسین پورجعفری، شهروز مظفری نیا و هادی طارمی ساعت هشت بامداد امروز (دوشنبه ۱۶ دی) شروع شد.
این مراسم كه با حضور چندمیلیونی مردم تهران همراه بوده، همچنان در حال برگزاری است. عكاسان خبری نیز همگام با اقشار مختلف مردم برای ثبت لحظات حماسی و تاریخ ساز به میدان آمده اند.
خبرنگار ایسنا در گفت و گو با سید حمید سیدقاسمی ـ عكاس خبری رادیو فرهنگ ـ درباره پوشش تصویری مراسم خاكسپاری شهدای مقاومت پرسش هایی را مطرح كرده است.
او درباره فضای حضور مردم در این مراسم می گوید: به نظرم تنها در زمان رحلت امام خمینی (ره) چنین جمعیت عظیمی به خیابان ها آمدند. در آن مراسم نیز مردم به همین صورت به خیابان ها آمدند و با اندوه، ناراحتی و نفرتشان از استعمار را بیان نمودند.
از سیدقاسمی می پرسیم این مراسم را چگونه دیدید؟ كه پاسخ می دهد: نمی دانم واقعا چه بگویم؛ خیلی برایم جالب است. در این مدت فشارهایی از سر تحریم ها بر مردم وارد شده بود كه دشمن به اشتباه گمان می كرد می تواند هدفش را پیش ببرد. ولی زمانی كه سردار قاسمی به شهادت رسید مردم باردیگر با هم متحد شدند و نفرت خودشان را از امریكا، اسرائیل و دشمنان اسلام به نمایش گذاشتند.
ما دیشب تا ساعت ۴ و ۵ بامداد در حال نصب استیج رادیو فرهنگ بودیم، مردم از همان بامداد زود با شور و حالی وصف نشدنی به خیابان آمدند؛ این اتفاق به یك باره مرا به یاد زمان جنگ انداخت كه همه مردم با هم همدل بودند و به هم كمك می كردند. حالا نیز همه با هم یك هدف دارند.

نمونه ای از تصاویر حمید سیدقاسمی


منبع:

1398/10/17
14:46:04
5.0 / 5
1862
تگهای خبر: ساز , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو