گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو؛

نمایش ارادتی هنرمندانه به سرداردلها

نمایش ارادتی هنرمندانه به سرداردلها

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی جدای از اینكه موجی از غم و اندوه را در كشور ایجاد كرد، سبب شد تا اقشار مختلف جامعه همچون هنرمندان با زبانی شیوا ارادت خویش را به این شهید اعلام كنند.خبرگزاری مهر – گروه استانها: شهادت سردار رشید سپاه اسلام، مجاهد نستوه و مردمی حاج قاسم سلیمانی از جانب تمامی اقشار جامعه محكوم شد ولی در این میان هنرمندان همچون دیگر عرصه ها وارد میدان شده و با زبان هنر جایگاه و منزلت این سردار رشید را به نمایش گذاشتند.
به همت و حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان كردستان از روز شنبه و به صورت متناوب هنرمندان عرصه های مختلف، با برگزاری كارگاه و ورك شاپ های مختلف به بیان جایگاه و اهمیت حاج قاسم سلیمانی در كشور و منطقه پرداخته و اقدام رژیم تروریستی آمریكا را محكوم كردند.
هنرمندان كردستانی در عرصه های مختلف و با تخصص های گوناگون این دفعه هم وارد عرصه شده و با تولید آثار در خور شان، ارادت خود به سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را اعلام نمودند.
برگزاری كارگاه كاریكاتور ترامپ تروریست
گام نخست در نمایش و نشان دادن اقدامات تروریستی رژیم آمریكا، برگزاری كارگاه كاریكاتور با عنوان ترامپ تروریست از جانب خانه كاریكاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی بود كه شماری از كارتونیست های كردستانی در این كارگاه شركت كرده و آثار جالبی را تولید كردند.
سامان صولی مسئول خانه كاریكاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی استان كردستان به خبرنگار مهر اظهار داشت: كارتونیست های كردستانی همچون دیگر رویدادهای مهم ملی و بین المللی در فراخوان صورت گرفته از جانب خانه كاریكاتور حضور پیدا كرده و آثار بسیار خوبی را تولید كردند.
وی با اشاره به فراگیر بودن زبان كاریكاتور در سطح ملی و بین المللی، عنوان كرد: كارتون و كاریكاتور دارای زبانی بین المللی است و بنابراین است كه مورد توجه ویژه از جانب همه مردم با هر زبان و فرهنگی قرار می گیرد.
وی افزود: با عنایت به روحیه و خوی تروریستی بودن اقدامات رئیس جمهوری آمریكا، این كارگاه با عنوان ترامپ تروریستی برگزار گردید و خوشبختانه بیشتر از ۲۰ نفر از هنرمندان كارتونیست كردستانی در آن حضور پیدا كردند.
صولی اظهار داشت: در این كارگاه یك روزه ده ها اثر در رابطه با مبحث تولید شد كه شمار زیادی از این آثار قابلیت عرضه در نمایشگاه ها و حتی حضور در جشنواره های مختلف ملی و بین المللی را دارند.
وی با اشاره به فعالیتهای موثر خانه كاریكاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی استان كردستان، خاطرنشان كرد: خوشبختانه خانه كاریكاتور در بخش های مختلف آموزشی و تولیدی در حال فعالیت است و به مناسبت های مختلف كارگاه های تولید اثر را هم برگزار می نماید.
قلم های كه به عشق سردار دلها روی كاغذ به صدا درآمد
بعد از برگزاری كارگاه كاریكاتور این دفعه نوبت به خوشنویسی رسید تا این هنرمندان هم با خط زیبایی خود ضمن كتابت اسم و همینطور القاب سردار دل، اراده خویش را به نسبت به سردار شهید حاج قاسیم سلیمانی نشان دهند.

كارگاه خوشنویسی به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان كردستان و با همكاری سازمان بسیج هنرمندان، به مناسبت شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در محل سالن اندیشه پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار گردید.
در این این كارگاه تولید اثر هنرمندان خوشنویس با قلم خود، عشق و محبت هنرمندان كردستانی را به شهید راه ایثار و مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی به صدا در آوردند.
در كارگاه خوشنویسی برگزار شده در سنندج، شماری از هنرمندان خوشنویس حضور داشتند و ضمن كتابت اسم سردار حاج قاسم سلیمانی، جملات و كلمات دیگری همچون سردار آسمانی، سردار دلها، انتقام سخت و … را كتابت كردند.
بر اساس اعلام رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان كردستان، مقرر است كه برخی از آثار برتر تولید شده از جانب هنرمندان خوشنویس كردستانی در یك نمایشگاه در سنندج به نمایش عمومی گذاشته شود.
برگزاری كارگاه نقاشی پرتره سردار حاج قاسم سلیمانی
امام هنرمندان نقاش هم این دفعه در بیجار گرد هم آمدند تا آنها هم در یك كارگاه پرتره سردار حاج قاسم سلیمانی را ترسیم كرده و نشان دهند كه عشق و ارادت به سردار دلها تنها مربوط به یك قشر و گروه خاصی نیست.
در كارگاه نقاشی حاج قاسم سلیمانی كه به همت دفتر حوزه هنری در شهرستان بیجار برگزار شد، برخی از هنرمندان نقاش حضور داشتند و در این كارگاه پرتره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را ترسیم كردند.

بر اساس اعلام ناصر قربانپور سرپرست حوزه هنری شهرستان بیجار، مقرر است پس از ارزیابی های اولیه شماری از آثار برتر این كارگاه در شهرهای سنندج و به بیجار در چارچوب نمایشگاهی در معرض دید علاقمندان قرار گیرد.
فیلم سینمایی ۲۳ نفر به صورت ویژه اكران می شود
جدای از برگزاری این كارگاه ها در حوزه تجسمی كه با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان كردستان صورت گرفت، مقرر است امروز چهارشنبه اكران ویژه ۲۳ نفر هم در پردیس سینمایی بهمن سنندج و سینما آزادی بیجار هم صورت گیرد.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان كردستان در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار داشت: ۲۳ نفر یكی از فیلم های تحسین شده از جانب منتقدان است و به علت درخششی كه در جشنواره بین المللی فیلم فجر داشت، مورد استقبال خوبی از جانب مخاطب قرار گرفته است.
امین مرادی اضافه كرد: یكی از خصوصیت های مهم این اثر آن است كه تصویربرداری آن با حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شروع شده بود و بنابراین دیدن آن در این فضا و شرایط لازم است.
وی اضافه كرد: در جهت هماهنگی های صورت گرفته امروز چهارشنبه شاهد اكران ویژه فیلم ۲۳ نفر در پردیس سینمایی بهمن سنندج و سینما آزادی بیجار هستیم و انتظار می رود كه مردم این دو شهرستان همچون همیشه به تماشای این اثر بنشینند.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خاطرنشان كرد: توجه به تاثیرگذاری زبان هنر و همینطور تلاش در جهت بیان احساسات عمومی نسبت به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با استفاده از این مهم یكی از اولویت های اصلی است و در همین راستا حوزه هنری انقلاب اسلامی استان كردستان برنامه های گوناگونی را در دست اجرا داشته و دارد.
وی اظهار داشت: انتظار می رود كه بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده در سایر بخش های هنری همچون شعر، داستان و حتی تولید كتاب، برگزاری همایش های مختلف علمی و پژوهشی بتوانیم بخشی اندك از خدمات و رشادت های سردار حاج قاسم سلیمانی را به مردم جامعه معرفی و بازخوانی نماییم.
در كنار اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته از جانب حوزه هنری انقلاب اسلامی استان كردستان، در حوزه شعر هم برخی از شاعران كردستان به سرودن شعرهای زیبا با دو زبان كردی و فارسی ارادت خود به سردار حاج قاسم سلیمانی را اعلام نمودند.


1398/10/18
18:37:22
5.0 / 5
1478
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , ساز , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو