گفت وگو با علی اكبر آقاجری ـ عكاس ایرانگرد

بعد از ۴۵ سال عكاسی از ایران دیگر توانایی راه رفتن ندارم

بعد از ۴۵ سال عكاسی از ایران دیگر توانایی راه رفتن ندارم

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو عكاس ایرانگردی كه طی روزهای گذشته به علت تنش های عصبی در بیمارستان بستری بوده است، می گوید: سال ها برای هنر این سرزمین تلاش كردم. از مناظر و فرهنگ های مختلف كشور عكاسی كردم. در نهایت آمدم كتابی با عنوان چكیده زحمات منتشر كنم. به من گفتند كه كتاب را چاپ كن، بعد بیا از تو حمایت نماییم. ولی در آخر فقط ۵۰ نسخه از من خریدند. حالا آنقدر فشار عصبی تحمل كرده ام كه دیگر توانایی راه رفتن ندارم!


علی اكبر آقاجری بعد از ۴۲ سال زیر و رو كردن كوه ها، آبشارها و دریاچه های ایران ـ از جوانی تا همین شصت و اندی سال سن ـ از سال ۱۳۹۵ به بعد گرفتار تنش های عصبی می شود. آخرین اثرش ـ كتاب عكس «ایران سرزمین شكوه و زیبایی ها» است كه این بحث ها را درباره آن مطرح می كند.
این كتاب چكیده و ثمره سال ها كوشش این هنرمند است كه گویا همانند خیلی آثار دیگر، در بحران به فروش نرسیدن قرار گرفت. در نهایت به قول خودش متاسفانه فشار این مشكلات سبب شد تا این هنرمند از ناحیه لگن و پاها توانایی فعالیت باردیگر را از دست بدهد.
آقاجری در چند روز گذشته در بیمارستان بستری بود و هر شب را با یكی از هنرمندان عكاس سپری نمود. حالا به قول خودش برای ادامه معالجات فیزیوتراپی از بیمارستان مرخص شده است.
علی اكبر آقاجری در بیمارستان

1398/10/28
14:24:37
5.0 / 5
1675
تگهای خبر: هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو