تجسمی فجر ۱۲ در آینه مهر؛

برگزاری موزه رضا مافی در جشنواره هنرهای تجسمی فجر‎

برگزاری موزه رضا مافی در جشنواره هنرهای تجسمی فجر‎

سایت رسمی سیامك یزدانجو: گالری ترانه باران در جریان برگزاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، موزه رضا مافی برپا می نماید.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از مهر، گالری ترانه باران با هدف پشتیبانی از هنر، گرامیداشت هنرمند و تقویت فضای هنر فاخر خوشنویسی در دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر موزه رضا مافی بر پا می كند و همین طور آثار تعدادی از بزرگان خوشنویسی معاصر را به نمایش می گذارد.
محبوبه كاظمی دولابی، مدیر گالری ترانه باران در این زمینه اظهار داشت: ما نیز همچون جامعه فرهیخته ایران، سوگوار اتفاقات اخیر هستیم و با دلی اندوهگین تلاش داریم از دریچه آرامش بخش هنر به فضای همدلی و همراهی نائل آییم، ما اعتقاد داریم هنر را در هیچ زمانه ای نمی توان تعطیل كرد و اتفاقاً در بزنگاه های تاریخی هنر مرهم، محل گفتگو و تفاهم جامعه است. گالری ترانه باران می خواهد در دوره های زمانی مختلف قسمتی از وسایل كار، زندگی و نیز سندهایی مهم از دورهای مختلف كاری این اساتید را به نمایش بگذارد كه در اولین قدم در این راه «موزه رضا مافی» را در پاویون گالری ترانه باران در دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر برپا می نماییم.
وی اضافه كرد: در مجاورت این موزه می خواهیم آثاری شاخص از بزرگان خوشنویسی معاصر به نمایش بگذاریم كه نمونه هایی باارزش از تحولات خوشنویسی اصیل ایران است."
كاظمی اظهار داشت: خوشنویسی هنر، آبا و اجدادی ایرانیان است، این همان اكسیر نایابی است كه فقط در ایران یافت و هیچ جایی در دنیا این گوهر نایاب را ندارد. اگر اروپا مهد هنر مدرن و آمریكا مهد هنر پسا مدرن و معاصر است، دنیا در ایران خوشنویسی اصیل را جستجو می كند، چه آنها كه بر اجسام كاربردی نقش بسته اند و چه در كتابت ها و كاغذها جلوه گری می كنند؛ بدین جهت است كه معظم ترین موزه های هنری دنیا مفتخر به دارا بودن خط نوشته های كهن فارسی هستند و از این رهگذر با محوریت گردشگری هنری درآمدهای چشم گیر دارند اما ما روی گنجی خوابیده ایم و ارزش های راستین آنرا درك نكرده ایم. شاید وقت آن رسیده در آوردگاه هایی كه همه هنرها زیر یك سقف گرد هم می آیند، بارقه هایی درخشان از اصالت های این هنر تمدنی را به مردم عرضه نماییم شاید زمینه بازگشت آب به مسیر درست جوی اتفاق افتد.
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ۲۹ بهمن تا پنجم اسفند در مؤسسه صبا فرهنگستان هنر برپا خواهد شد.


منبع:

1398/11/29
14:43:28
5.0 / 5
2303
تگهای خبر: ترانه , جشنواره , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو