برگزاری نمایشگاه عكس و نقاشی آیین یلدا به تعویق افتاد

برگزاری نمایشگاه عكس و نقاشی آیین یلدا به تعویق افتاد

سایت رسمی سیامك یزدانجو: برگزاری نمایشگاه منتخبین سومین دوره مسابقه عكس و نقاشی آیین یلدا به علت تعطیلی برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی هنری در این هفته به تعویق افتاد.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از مهر، دبیرخانه سفره های ایرانی اسلامی در مورد برگزاری نمایشگاه منتخبین سومین دوره مسابقه عكس و نقاشی یلدا (آیین یلدا) اطلاعیه صادر كرد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
«بنام خدا
پس از انتشار فراخوان سومین مسابقه عكس و نقاشی كودك یلدا در تاریخ ۲۸ آذرماه و به انتها رسیدن بدون تمدید مهلت ارسال آثار در تاریخ هشتم دی ماه، این دبیرخانه با پایبندی كامل به تقویم اعلام شده جلسات داوری را در هر ۲ رشته عكاسی و نقاشی كودك برگزار كرده و نتایج كلی را (بدون اعلام دقیق برگزیدگان) به اطلاع عموم رساند.
این در حالی بود كه به رغم مشاركت خیلی خوب هنرمندان و همراهی و همكاری سازمان زیباسازی شهر تهران بعنوان حامی این دوره و اساتید عكاسی و نقاشی بعنوان داوران، شرایط اجتماعی بگونه ای رقم خورد كه مجال برگزاری نمایشگاه زیبا و رنگین تصاویر یلدا و مراسم اهدای جوایز فراهم نبود. تا اینكه بعد از عبور از ایام سوگواری و جشن های انقلاب، فرصتی بوجود آمد تا برای برگزاری این امور در نگارخانه برگ برنامه ریزی نماییم.
بر این اساس قرار شد نمایشگاه بزرگ و زیبایی متشكل از آثار منتخب و برگزیده دوره های دوم و سوم مسابقات عكس یلدا با حضور هنرمندان شركت كننده و مدعو، داوران، مدیران و اصحاب رسانه از تاریخ ۸ اسفندماه برگزار گردد كه این دفعه هجوم ویروس كرونا به كشور باعث به تعویق افتادن آن شد.
بر همین اساس این نمایشگاه در صورت صدور مجوز از جانب مبادی ذیربط برای برگزاری تجمعات و مراسم هنری، با یك هفته تأخیر در روز چهارشنبه ۱۴ اسفند در محل نگارخانه برگ افتتاح شده و جوایز برگزیدگان هم اهدا خواهد شد.»
دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی با حمایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران، سومین مسابقه عكس یلدا را به صورت موبایلی و به همراه یك بخش جنبی نقاشی یلدایی كودكان برگزار كرد. دبیری جشنواره برعهده محمدصالح حجت الاسلامی بود و داوری آثار را حسن غفاری، بابك برزویه و آی تای شكیبافر بر عهده داشتند. این مسابقات از سال ۱۳۸۷ تأسیس شده و تابحال برگزاری ۱۷ مسابقه ملی با موضوعات نوروز، رمضان، محرم و یلدا را در كارنامه خود دارد.

1398/12/08
09:48:11
5.0 / 5
1798
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو