در نامه یك صنف به ارشاد مطرح شد؛

پیشنهاد تعطیلی كنسرت ها تا آخر سال

پیشنهاد تعطیلی كنسرت ها تا آخر سال

سایت رسمی سیامك یزدانجو: مدیرعامل مجمع صنفی تولیدكنندگان آثار موسیقی و شنیداری از بررسی اعضای هیات مدیره این مجموعه صنفی پیرامون تعطیلی كنسرت ها پس از شیوع بیماری كرونا در تهران و سایر شهرهای كشور سخن گفت.محسن رجب پور مدیرعامل مجمع صنفی تولیدكنندگان آثار موسیقی و شنیداری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: طی روزهای گذشته جلساتی با حضور اعضای هیات مدیره مجمع صنفی تولیدكنندگان آثار موسیقی و شنیداری پس از ماجرای تعطیلی كنسرت ها به سبب پیش گیری از شیوع بیماری كرونا اجرا شد. این در حالیست كه طی نظرسنجی هایی كه در این جلسات صورت گرفت هم اعضای هیات مدیره و هم اغلب اعضای مجمع كه به صورتی درگیر برگزاری كنسرت ها در تهران و شهرستان ها هستند موافق بودند كه به سبب پیشگیری و حفظ سلامت هم میهنانمان كنسرتی برگزار نشود.
وی افزود: بر همین مبنا اخیراً نامه ای از طرف مجمع صنفی تولیدكنندگان آثار موسیقی و شنیداری به مدیركل دفتر موسیقی وزارت ارشاد ارسال شده كه بمنظور پیش گیری از هرگونه اتفاق ناگوار در جهت حفظ سلامتی مخاطبان تمامی كنسرت ها و اجراهای زنده در كشور علاوه بر دو هفته ای كه دولت دستور توقف اجرای آنها را داده تا آخر سال نیز ادامه پیدا كند. به هر حال این تصمیمی است كه همگی روی اجرای آن متفق القول بودند چونكه حالا در شرایطی هستیم كه برای همه حفظ سلامتی مخاطبان از هر مساله دیگری مهم تر است. این در حالیست كه در موضوع بلیت فروشی كنسرت ها نیز بنا بر این است كه از طرف سامانه های فروش بلیت با وجود اینكه ضرر مالی هم به سبب تبادلات بانكی متوجه این سامانه ها می شود، پول حاصل از فروش بلیت ها به مخاطبان بازگردانده شود.
این تهیه كننده موسیقی درباره انتشار برخی خبرها در خصوص اینكه برخی از خوانندگان و هنرمندان حاضر به بازگرداندن مبلغ قرارداد مالی خود با تهیه كنندگان نیستند، اظهار داشت: آنچه مبرهن است و در حوزه حقوقی نیز مورد توجه قرار گرفته، بر این قاعده استوار است كه در اغلب قراردادهای مالی یك بیند «فرس ماژور» وجود دارد كه موضوع شیوع بیماری كرونا و تعطیلی كنسرت ها مانند برخی دیگر از قراردادهای تجاری در مفاد قرارداد تهیه كننده با خواننده لحاظ شده كه هر دو طرف را ملزم به رعایت آن می كند. حالا اینكه شنیده شده برخی از خوانندگان حاضر به بازگرداندن بعضی از پول ها به جهت برگزار نشدن كنسرت ها نیستند به موضوعات اخلاقی باز می گردد كه امیدوارم واقعیت نداشته باشد. البته در حوزه برنامه گذاری تابحال هم مدیران تالارهای برگزاری كنسرت ها تا آنجا كه بنده اطلاع دارم پول های دریافت شده از كنسرت گذارها را بازگردانده اند و خوشبختانه در این عرصه مشكلی وجود ندارد.
مدیرعامل مجمع صنفی تولیدكنندگان آثار موسیقی و شنیداری در بخش پایانی صحبت های خود اشاره كرد: من خواهشی كه از همه همكارانم در حوزه تهیه كنندگی كنسرت فعال می باشند، این است كه تمامی مبادلات كاری خودرا تا زمان مشخص شدن قطعی موضوع ویروس كرونا به حالت تعلیق دربیاورند كه انشاالله بعد از عبور از این بحران بتوانند با آرامش بیشتری در مواجهه با هنرمندان به یك تفاهم جدیدی برسند.


منبع:

1398/12/17
21:22:56
5.0 / 5
1799
تگهای خبر: خواننده , كنسرت , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو