عذرخواهی مدیر گروه ادب و هنر شبكه چهار

عذرخواهی مدیر گروه ادب و هنر شبكه چهار

سایت رسمی سیامك یزدانجو: به دنبال حضور یكی از خواننده ها و اجرای قطعه ای در برنامه شبكه چهار، مدیر گروه ادب و هنر این شبكه توضیحی ارائه و عذرخواهی نمود.


به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از ایسنا، «شب موسیقی» شبكه چهار ۲۵ اسفندماه میزبان پرواز همای بود و بنا بر اعلام، این خواننده با هدف نوروزخوانی به تلویزیون دعوت شده بود. مدیر گروه ادب و هنر شبكه چهار در متنی كه امروز (پنج شنبه، ۲۹ اسفند) در اختیار رسانه ها قرار گرفته، درباره آن چه در این برنامه اتفاق افتاده، توضیح داده و عذرخواهی كرده است.
متن كامل یادداشت امین نوروزی، مدیر گروه ادب و هنر شبكه چهار سیما، به شرح زیر است:
«باسمه تعالی شأنه العزیز

بینندگان گرامی و مخاطبان عزیز شبكه چهار، آگاهند كه برنامه فاخر شب های هنر از آغاز تا كنون با صدها ساعت پخش زنده برنامه در سال های ۹۷ و ۹۸ با حضور هنرمندان فرهیخته كشور توانسته محتوای شایسته مردم فرهنگ پرور و هنردوست ایران زمین و درخور این شبكه با مخاطبان خاص را تولید نماید. مجله ای با موضوعات موسیقی، تئاتر، سینما، كتاب، معماری و روایت كه در تلویزیون كم سابقه و در بعضی موارد بی سابقه بوده است.

در برنامه اخیر این مجموعه كه به مناسبت فرارسیدن سال نو خورشیدی از هنرمند كشورمان آقای پرواز همای برای شب موسیقی با موضوع نوروزخوانی دعوت شده بود، آثار متنوعی پخش گردید و سخنان و نظرات جالبی عنوان شد، چه این كه وی از خوانندگان هنرشناس و ایران دوست است و آثارش از نظر مضامین و شیوه اجرا در نوع خود بدیع است. اثر «گمنام» وی كه در رثای شهدای گمنام غواص اجرا شده یكی از ماندگارترین كارها و نشانه اعتقاد و التزام او به آرمان های انقلابی ایران و شهدای عزیز اسلام است.
متاسفانه در دقایقی كوتاه از برنامه زنده، این هنرمند به خواندن آوازی پرداخت كه از نظر معنایی حس ناامیدی را به مردم منتقل كرد و از نظر ادبی نیز قابل مناقشه بود و می توان آنرا به حساب سلیقه خواننده یا اثرپذیری از شرایط بحرانی كنونی گذاشت؛ حال آن كه امروز مردم به امید بیش از مرثیه نیاز دارند و وظیفه اجتماعی هنرمند اقتضا می كند نقدها را به شكلی مطرح كند كه ناامیدی جای امید به آینده را نگیرد.
بدین جهت بی آن كه چنین رخدادی توجیه یا انكار شود، از خطای رفته در برنامه زنده عذرخواهی می شود. امید است به تعبیر حضرت حافظ كه فرمود:
پیر ما گفت خطا بر قلم صنع نرفت / آفرین بر نظر پاك خطاپوشش باد

حسن ظن و خطاپوشی مخاطبان گرانمایه شامل حال شود و توفیق اصلاح نقدهای دلسوزانه نصیب.
چنین باد

بیست و هشت اسفند نود و هشت»
مدیر گروه ادب و هنر شبكه چهار


منبع:

1399/01/02
14:43:46
5.0 / 5
2312
تگهای خبر: آواز , خواننده , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲