آثار بنكسی در هر شرایطی خریدار دارند

آثار بنكسی در هر شرایطی خریدار دارند

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو آثار «بنكسی» در حراجی آنلاین روز پنجشنبه «ساتبیز»، به قیمت ۱.۱ میلیون پوند و بیشتر از آنچه كه تخمین  زده شده بود، به فروش رفت.


به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل ار آرت نت، در جریان این حراجی آنلاین تمامی بیست و پنج اثر عرضه شده به استثنا یكی از آنها به فروش رسید و بیشتر از ۸۵ درصد از این آثار با رقمی بیش تر از ارزش تخمین زده شده فروخته شدند.
نكته جالب این جاست كه حدودا نیمی از خریداران این آثار (۴۷درصد) برای اولین بار در حراجی «ساتبیز» شركت می كردند و ۳۰ درصد شركت كنندگان این رویداد حراجی را هم افراد زیر ۴۰ سال تشكیل داده بودند.
از مهم ترین آثار حاضر در این حراجی آنلاین می توان به دو نسخه از نقاشی «دختر و بادكنك» این هنرمند اشاره نمود. نسخه ای از این نقاشی كه بادكنك آن صورتی رنگ است به قیمت ۳۷۵، ۰۰۰ پوند به فروش رسید و نسخه ی دیگر این نقاشی كه بادكنك آن قرمز رنگ است هم به قیمت ۱۰۶، ۲۵۰ پوند به فروش رسید.
سایر آثار محبوب «بنكسی» هم با استقبال خوبی مواجه گشتند.
حراجی های «كریستیز» و «ساتبیز» پاییز سال قبل حراجی آنلاینی مختص آثار«بنكسی» ترتیب داده بودند.
درحالی كه نقاشی های اصلی «بنكسی» در رویدادهای بزرگ حراج میلیون ها دلار به فروش می‎رسد، این هنرمند نسخه هایی از آثارش را عرضه می دهد كه خریداری آنها را با قیمت های متنوع امكان پذیر می كند.
گران ترین اثر این هنرمند، اكتبر سال قبل و در حراجی «ساتبیز» به قیمت ۱۲.۲ میلیون دلار به فروش رسید.
«بنكسی» هنرمند گرافیتی كار اهل بریستول است كه با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این وجود هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و مبحث هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت كاری پرداخته است. تا كنون بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.1399/01/10
13:27:39
5.0 / 5
1811
تگهای خبر: هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو