با اجرای قطعاتی از استادان موسیقی ایران؛

انجمن موسیقی آلبوم خوشه چین بوستان عشق را منتشر نمود

انجمن موسیقی آلبوم خوشه چین بوستان عشق را منتشر نمود

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو آلبوم خوشه چینِ بوستان عشق مشتمل بر قطعاتی از بزرگان تارنوازیِ ایران و مازیار شاهی با همراهی تمبك و دایره گوهرناز مسائلی از جانب انجمن موسیقی ایران منتشر گردید.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از مهر، آلبوم «خوشه چینِ بوستان عشق» مشتمل بر قطعاتی از بزرگان تارنوازیِ ایران و مازیار شاهی با همراهی تمبك و دایره‌ی گوهرناز مسائلی از جانب انجمن موسیقی ایران منتشر گردید. در آلبوم «خوشه چینِ بوستانِ عشق» قطعاتی از میرزاحسینقلی، علینقی وزیری، مرتضی نی داوود، جلیل شهناز، غلام حسین بیگجه خانی، فرهنگ شریف، محمدرضا لطفی و حسین علیزاده اجرا شده است.
در بروشور آلبوم به قلم مازیار شاهی آمده است: «در آلبوم «خوشه چین بوستان عشق» درك و دریافتم از تأثیرگذارترین تارنوازان زندگی ام را اجرا كرده ام؛ دریافتی بر مبنای بضاعت اندك هنری ام طی سال ها زندگی با ساز این بزرگان؛ و با انتشار این آلبوم خواستم ابراز ارادتی به ایشان داشته باشم. آیا هدفم كپی كاری صرف بوده؟ بدون شك خیر. هر آهنگی كه در این آلبوم اجرا شده، با نگاه به شیوه كلی نوازندگی استادی بوده كه آهنگ را اجرا كرده اند؛ نه كپی نعل به نعل حالات اجرایی همان آهنگِ خاص.»
مازیار شاهی متولد ۱۳۶۰ مشهد، آهنگساز و نوازنده‌ی تار و سه تار است. وی در ۲ گروه «عارف» به سرپرستی زنده یاد پرویز مشكاتیان و گروه «شیدا» به سرپرستی زنده یاد محمدرضا لطفی بعنوان نوازنده‌ی تار حضور داشته و جزو نوازندگانِ جوانی است كه با هر دوی این اساتید ممتاز موسیقی ایرانی همكاری داشته است. آلبوم های «مشق عشق»، «در مكتب عشق» و «قافله سالار عشق» همچون آثار شخصی او، و نوازندگی در آلبوم های «وطنم ایران»، «یادواره ی عارف»، «سایه ی جان» و «هنر گام زمان» در گروه «شیدا» محمدرضا لطفی بخشی از فعالیتهای هنری او هستند.
با توجه به شیوع كرونا، آلبوم «خوشه چین بوستان عشق» هم اكنون فقط به صورت فروشِ دیجیتال عرضه شده است و نسخه فیزیكی آن بعد از بهبودِ شرایط عرضه خواهد شد.

1399/01/12
21:07:43
5.0 / 5
1729
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , ساز , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱