در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مطرح شد؛

لبخند حاج قاسم چگونه در قاب عصرجدید ثبت شد؟

لبخند حاج قاسم چگونه در قاب عصرجدید ثبت شد؟

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مهران رحمانی هنرمند نقاشی كه در برنامه عصر جدید با خلق تابلو سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مورد تحسین قرار گرفت، می گوید برای مرحله بعد ایده ای را با ریسك بالا و حتی خطر جانی در نظر دارد.مهران رحمانی هنرمند نقاش كشورمان كه در برنامه «عصر جدید» با خلق تابلویی از لبخند سردار حاج قاسم سلیمانی، نمایشی جذاب از تكنیكی جدید در نقاشی هم عرضه كرد، درباره كارش به خبرنگار مهر اظهار داشت: كاری كه در برنامه «عصر جدید» اجرا كردم، نقاشی سرعتی یا تك ضربه یا تك حركتی نام دارد كه با تكنیك های مختلفی سر صحنه اجرا می شود. این نوع نقاشی در كشور ما جدید به حساب می آید و من برای اجرا در این برنامه تلویزیونی از چسب استفاده كردم كه آخر كار، نقطه طلایی آن باشد و به شكلی جذابیت بصری بیشتری ایجاد كند.
وی بیان نمود: با وجود اینكه این نوع خلق اثر نقاشی جدید است اما افرادی هستند كه این كار را انجام می دهند كه معمولاً آثارشان را در صفحات شخصی شان به نمایش می گذارند. من هم بعضی از آثارم را در صفحه مجازی خودم به نمایش گذاشتم و با این كار توانستم شاگردانی را تربیت كنم.
رحمانی درباره اجرای سرصحنه نقاشی سرعتی اظهار نمود: هنرمندان معمولاً یك اثر نقاشی را در خلوت و بدون استرس خلق می كنند اما اگر این روند، سرصحنه، در ابعاد بزرگ و سرعتی باشد، اجرای سختی برای هنرمند خواهد بود و من این سختی را برای هدفم برگزیدم و هم از اجرای آن لذت می برم و هم دوست دارم این راه برای بقیه هموارتر باشد.
وی تصریح كرد: خیلی ها معتقدند مگر می شود نقاشی هدف باشد یا از راه آن به اهداف مهم در زندگی رسید و من خواستم نشان دهم كه با نقاشی هم می توان به هدف رسید و دیده شد. ازاین رو هنرمندان این عرصه باید تلاش و پشتكار برای رسیدن به هدف شأن داشته باشند.

رحمانی درباره انگیزه خود برای انتخاب اجرای تابلو پرتره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در برنامه «عصر جدید» هم اظهار داشت: دوست داشتم پرتره سردار سلیمانی را در برنامه «عصر جدید» اجرا كنم و از قبل هم برنامه ریزی دقیقی از نوع فرم پوشش گرفته تا حركات قلم را طراحی نموده بودم و بسیار خوشحالم كه این اجرا به خوبی انجام شد و موردتوجه قرار گرفت.
وی افزود: انتخاب لباسی كه به تن داشتم به این علت بود كه بگویم یك جوان امروزی هستم و آرمان و هدف خودم را دارم و نشان دهم كه همسو با هدفم حركت می كنم. البته برخی می گفتند كه برای اجرای این اثر و سلام نظامی، باید لباس نظامی می پوشیدم اما می خواستم بگویم جوان امروزی اگر ایده ای دارد ارتباطی به لباس و قیافه اش ندارد.
این هنرمند جوان درباره ایده ای كه برای اجرای بعدی خود در «عصر جدید» دارد هم بیان نمود: كاری می كنم كه شاید ۷۰ درصد خطر جانی برایم داشته باشد! اما این ریسك را می پذیرم. انتظاراتی از من برای برنامه بعدی وجود دارد كه باید شاهكار خلق كنم؛ برای من حیثیتی است كه بتوانم انتظارات مردم را برآورده كنم. البته می دانم كه در مراحل بعدی باید قویتر از قبل ظاهر شوم و بنابراین برای هر مرحله برنامه خاصی در نظر دارم.
به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از مهر، مهران رحمانی متولد تاكستان در استان قزوین و ۲۴ ساله است. تحصیلاتش در مقطع لیسانس معماری است و باوجود اینكه حامی و استادی نداشته، از كودكی علاقه بسیاری به نقاشی داشته است. رحمانی هم اكنون یكی از معدود نقاشانی است كه نقاشی سرعتی را با تكنیك چسب و ذغال اجرا می كند. وی آموزشگاه هنری دارد و از ۱۸ سالگی به هنرجویان، سیاه قلم آموزش داده و تابحال ۲۰۰ الی ۳۰۰ هنرمند را تربیت كرده است.
ویدئوی اجرای مهران رحمانی در برنامه «عصر جدید» را می توانید اینجا تماشا كنید.

1399/01/13
19:31:26
5.0 / 5
1815
تگهای خبر: آموزش , نمایش , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳