هشدارهای كرونایی به روایت هنر

هشدارهای كرونایی به روایت هنر

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو هنرمندان كنیایی با خلق نقاشی های گرافیتی در زاغه نشین های پایتخت این كشور درباره راه های جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس «كرونا» اطلاع رسانی می كنند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، نقاشی دو متری از تصویر یک مرد با چشمان محزون که ماسک بر چهره دارد در کنار جمله «کرونا واقعی است» یکی از چندین نقاشی گرافیتی در رابطه با ویروس « کرونا» است که این روزها در « نایروبی» به چشم می خورد.
۶ نقاشی گرافیتی دیگر با مبحث «کرونا» هم در اطراف دومین منطقه بزرگ زاغه نشینی پایتخت کنیا دیده می شود. یکی از این نقاشی های دیواری از مردم می خواهد تا دست هایشان را بشویند و اثر هنری دیگر پرداخت پول با استفاده از موبایل را به جای استفاده از پول نقد آلوده سفارش می کند.
تمامی این آثار هنری با هدف انتقال پیام های بهداشتی در رابطه با پیشگیری مبتلا شدن به ویروس «کرونا» خلق شده اند. تا روز چهارشنبه، شمار مبتلایان ویروس «کرونا» در کنیا ۳۰۳ و شمار جانباختگان ۱۴ نفر گزارش شده بود.


این تیم هنرمندان با خلق آثار هنری بر روی دیوارهای یکی از پرجمعیت ترین محله های «نایروبی»، جایی که رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دورکاری آرزویی محال به حساب می آید، روش های کاربردی برای پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس «کرونا» و محافظت از جامعه را آموزش می دهند.


این کمپین گرافیتی به همت و با ایده اولیه «آنتونی ملو» یک هنرمند ۲۴ ساله و «بریان موساسیا» که یک هنرمند گرافیتی است، شکل گرفته است.
«آنتونی» که در یکی از همین زاغه نشین ها متولد و بزرگ شده است، ضرورت اجرای چنین پروژه ای را بعد از بازدید چند هفته پیشش از محله دوران کودکی اش احساس کرد، چون که متوجه شد خیلی از ساکنان این محله زاغه نشین به ویروس «کرونا» اعتقادی ندارند.1399/02/07
17:58:51
5.0 / 5
1405
تگهای خبر: آموزش , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو