آغاز فعالیت موزه گوگنهایم بیلبائو در اسپانیا

آغاز فعالیت موزه گوگنهایم بیلبائو در اسپانیا

سایت رسمی سیامك یزدانجو: روز دوشنبه ده ها نفر برای اندازه گیری دمای بدن در مقابل  درب ورودی موزه «گوگنهایم بیلبائو» كه به عنوان اولین مركز فرهنگی بزرگ اسپانیا بعد از مدت طولانی تعطیلی بازگشایی شد، صف بستند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، موزه هنرهای معاصر و مدرن «گوگنهایم بیلبائو» که برای ساختار موج دار و معماری خلاقانه اش شهرت دارد روز دوشنبه و با کاهش ساعت فعالیت به ۵ ساعت بازگشایی شد.
در شرایط بازدید از این موزه نیز همچون موزه های بازگشایی شده کشورهای مختلف تغییراتی به وجود آمده است: بازدیدکنندگان این موزه ملزم به استفاده از ماسک هستند، ظرفیت موزه به نصف کاهش یافته و جایگاه های ضدعفونی کننده دست نیز در نقاط مختلف موزه قرار داده شده است.
موزه هنرهای معاصر و مدرن «گوگنهایم بیلبائو»، همچون سایر موزه ها و گالری های اسپانیا از اواسط ماه مارس و با گسترش ویروس کرونا در این کشور تعطیل شده بود.
حالا با اجرا شدن مرحله سوم از برنامه چهار فازی کاهش محدودیت های قرنطینه در منقطه «باسک» این کشور، موزه هنرهای معاصر «گوگنهایم بیلبائو» نیز با اعمال محدودیت های فراوان بازگشایی شد.
موزه «ال پرادو»، موزه «تیسن-بورنمیسا» و موزه ملی مرکز هنر رینا سوفیا نیز روز شنبه آینده بازگشایی می شوند.
منبع:

1399/03/15
14:21:17
5.0 / 5
1013
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲