طرح جلد مجله تایم به یاد قربانیان نژادپرستی در آمریكا

طرح جلد مجله تایم به یاد قربانیان نژادپرستی در آمریكا

سایت رسمی سیامك یزدانجو: هفته نامه تایم عكس جلد صفحه اصلی خودرا به یك نقاشی اختصاص داده كه به قربانیان نژادپرستی و اعتراضات سراسری به قتل «جورج فلوید» توسط پلیس آمریكا اشاره دارد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، طرح جلد روی تازه ترین شماره از هفت نامه تایم نقاشی جدید اثر «تیتوس کافار» هنرمند سیاه پوست آمریکایی است که در آثار ش به مسائل سیاه پوستان آمریکا می پردازد و در آن مادری با چهره ای رنجور تصویر شده است که کودکش را به آغوش کشیده اما شکل کودک از روی بوم نقاشی بردیده شده تا به صورتی فقدان او را برای مادر پررنگ کند.
در حاشیه قرمز جلد مجله تایم نیز نام ۳۵ زن و مرد آورده شده که به سبب نژادپرستی نظام مند دولت آمریکا تابحال اغلب به دست نیروهای پلیس کشته شده اند.


«تیتوس کافار» در توضیحی با عنوان «نمی توانم این نقاشی را به شما بفرشم» درباره این اثر نوشته است: «این مادر سیاه آتش را در درک می کند. مادران سیاه پوست ناامیدی را درک می کنند. چیزی را در این دنیا نمی توانم تغییر دهم اما در این نقاشی می توانم این مادر را درک کنم. این به من آرامش می دهد.. نه امید، فقط آرامش. او با من در بین آتش های خشم قدم می زند. مادر سیاه من بار دیگر نجاتم می دهد. می خواهم مطمئن شوم که او دیده می شود. می خواهم مطمئن شوم داستان او روایت می شود و آمریکا این دفعه باید صدای او را بشنود».
کشته شدن یک فرد سیاه پوست به نام «جیمز فلوید» توسط پلیس آمریکا در تاریخ ۲۵ می در شهر مینیاپولیس موجی از اعتراضات ضد نژادپرستی را در آمریکا و برخی دیگر از کشورهای جهان به راه انداخته است.
منبع:

1399/03/17
14:05:32
5.0 / 5
1473
تگهای خبر: هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو