برای هنرمندی كه از كرونا خواند و با كرونا رفت! بعلاوه ویدیو

برای هنرمندی كه از كرونا خواند و با كرونا رفت! بعلاوه ویدیو

عیسی رستمی افین هنرمندی بود كه آخرین هنرنمایی اش، خواندن شعری در وصف كرونا به همراه دوتارنوازی با یك ملودی شاد بود. وی در این قطعه از سختی هایی مانند خانه ماندن، دور شدن آدم ها و دور ماندن افراد از سرزمین مادری شان، خوانده بود. اما زمان زیادی از اجرای این قطعه نگذشته بود كه خودش نیز در صورتیكه تنها 52 سال داشت، قربانی همین ویروس شد و سازش را به عزا نشاند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، عیسی رستمی افین، استاد موسیقی مقامی خراسان جنوبی، نخستین روز از مرداد ماه ۹۹ بر اثر مبتلاشدن به بیماری کرونا در شهر قاین فوت کرد. او متولد سال ۱۳۴۷ دهستان افین، بخش زهان شهرستان زیرکوه بود.
می گویند که عیسی رستمی مردی بود بااخلاق و وقتی ساز بر دست می گرفت گویی دیگر متوجه جهان اطراف خود نبود. با احساس ساز می زد، حال و هوای محله خودرا به مخاطب القا می کرد و به خوبی می توانست با هنرش اطرافیان را به خودش جذب نماید.
ویدیویی از وی در حال دوتار نوازی در فضای مجازی دست به دست می شود که با لباس محلی در حال خواندن و ساز زدن است. با وجود اینکه ویدیو کیفیت چندانی ندارد اما او چنان با احساس می خواند و به زیبایی سرپنجه های خودرا روی ساز می کشد که آرزو می کنی کاش می توانستی از نزدیک هنرنمایی او را ببینی.
در این قسمت می توانید نمونه هایی از هنرنمایی این هنرمند را مشاهده کنید:
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/05/04
13:45:00
5.0 / 5
1255
تگهای خبر: ساز , شعر , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو