اولین جلسه كارگروه های تخصصی هنرهای تجسمی برگزار گردید

اولین جلسه كارگروه های تخصصی هنرهای تجسمی برگزار گردید

اولین جلسه كارگروه های تخصصی هنرهای تجسمی و خوشنویسی موسسه هنرمندان پیشكسوت با حضور برخی از هنرمندان عضو و مدیر عامل این موسسه برگزار گردید.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، در این نشست هنرمندانی همچون عباس مشهدی زاده، احمد عبدالهی نیا، رضا بانگیز، علی قلم سیاه، احمد عربانی، مهرزمان فخار منفرد، محمد حسین عطارچیان، قربانعلی اجلی، داوود رواسانی، بیژن بیژنی، حمیدساسانی و اکبر ساعتچی حضور داشتند.
در ابتدای این جلسه محبوبه اسپیدکار، دبیر کارگروه های تخصصی موسسه هنرمندان پیشکسوت با عرضه توضیحاتی درباره چگونگی شکل گیری و فعالیت کارگروه های تخصصی هنرمندان پیشکسوت اظهار داشت: بر مبنای بند ۲ از ماده ۱۷ اساسنامه موسسه هنرمندان پیشکسوت راه اندازی و فعالیت کارگروه های تخصصی در رشته های گوناگون از وظایف موسسه است که این مورد از چندی قبل در دست انجام بود.
او درباره مهمترین اهداف تشکیل این کارگروه ها، اظهار نمود: معرفی هنرمندان در جهت کمک به بالندگی فرهنگی و اجتماعی جامعه، هم افزایی و انتقال تجربه و اندوخته های هنرمندان پیشکسوت، شناسایی، حفظ و ثبت تجارب هنرمندان و استفاده از توان علمی و هنری همچون اهداف تشکیل کارگروه هاست.
دبیر کارگروه های تخصصی موسسه هنرمندان پیشکسوت اظهار داشت: این کارگروه ها در هشت رشته تشکیل می شود و در هرکارگروه از چهار تا هشت نفر از هنرمندان پیشکسوت در هر رشته به همراه دبیر کارگروه که نماینده موسسه خواهد بود و ظیفه برگزاری جلسات و پیگیری مصوبات را برعهده دارد حضور خواهند داشت. رئیس کارگروه هم از میان هنرمندان عضو کارگروه توسط مدیرعامل موسسه انتخاب خواهد شد. مصوبات کارگروه هم پس از تائید و تصویب در هیئت مدیره لازم الاجرا خواهد بود.
در ادامه این جلسه هنرمندان پیشکسوت هر کدام نظرات خویش را درباره فعالیتهای کارگروه ها بیان و بر توجه بیشتر به حل مشکلات هنرمندان پیشکسوت تاکید نمودند.
سپس در بخش پایانی جلسه سید محمد طباطبائی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در سخنانی اظهار نمود: تشکیل کارگروه های تخصصی باآنکه از الزامات اساسنامه موسسه است اما باید از پیگیری های سرکار خانم اسپیدکار در این عرصه تشکر نماییم.
او اظهار داشت: یکی از مهمترین رویکردهای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی واسپاری امور به صنوف و اصحاب فرهنگ و هنر بوده است؛ چنان که در دوره حضور ایشان در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این امر در نمایشگاه کتاب تهران به خوبی اجرا شد. تشکیل کارگروه های تخصصی در موسسه هم در واقع در همین راستا و با هدف واسپاری امور به هنرمندان پیشکسوت مورد تاکید است.
طباطبائی اظهار داشت: پی ریزی و پایه گذاری های خوبی در این سال ها در موسسه هنرمندان پیشکسوت انجام شده و حالا با خیال آسوده و اطمینان خاطر پیگیر اموری همچون کارگروه های تخصصی هستیم.
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت افزود: در ذیل اهداف تعیین شده برای کارگروه ها بنا داریم اموری همچون تشکیل بانک اطلاعات هنرمندان پیشکسوت با هدف آرشیوسازی، برگزاری جلسات گفتگو میان هنرمندان پیشکسوت به صورت حضوری و مجازی با هدف انتقال تجربه، برگزاری جلسات دیدار و گفتگو میان هنرمندان پیشکسوت و هنرمندان جوان با هدف توجه به ارتباط بین نسلی، برنامه ریزی برای حضور هنرمندان پیشکسوت در استان ها و شهرستان ها و مواردی از این دست مورد توجه قرار دهیم.
او اظهار داشت: کارگروه های تخصصی در واقع نقش تصمیم سازی را در موسسه دارند و امیدواریم بتوانیم از این مسیر شاهد مشارکت هنرمندان پیشکسوت در مدیریت امور موسسه باشیم.
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، کارگروه های تخصصی در هشت رشته تئاتر، سینما، هنرهای تجسمی، خوشنویسی، معماری، هنرهای سنتی، شعر و ادبیات داستانی و موسیقی تشکیل می شود. دیگر کارگروه های تخصصی هنرمندان پیشکسوت هم بزودی شروع به کار خواهند کرد.
منبع:

1399/05/08
14:41:43
5.0 / 5
1493
تگهای خبر: ساز , شعر , موسیقی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو