به سرپرستی امیر شریفی؛

نقش در تالار رودكی به صحنه رفت

نقش در تالار رودكی به صحنه رفت

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو گروه موسیقی نقش در قالب چهارمین شب از نخستین دوره كنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی قطعاتی از آثار خویش را در تالار رودكی روی صحنه برد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، گروه موسیقی «نقش» به سرپرستی و آهنگسازی امیر شریفی و آواز مهدی امامی در چهارمین شب از نخستین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی در تالار رودکی روی صحنه رفت.
تصنیف «بشنوید ای دوستان این داستان» نخستین قطعه ای بود که توسط این گروه اجرا شد و بعد از آن نوازندگان گروه برای لحظاتی ساز نواختند.
سپس مهدی امامی، قطعه های «چون نباشم همچو شب بی روز او» و «ای جهان کهنه را تو جان نو» را خواند. قطعات این بخش و ساز و آوازهایی که اجرا شد، طوری طراحی شده بود که ظرافت های آواز امامی به معرض نمایش گذاشته شود.
در ادامه تصنیف «ای دل خام طمع این سخن از یاد ببر» اجرا شد تا نوبت به قطعه «شرح این هجران و این خون جگر» رسید. ابیات این قسمت معمولاً در مواردی سروده شده است که روند داستان و ابیات، مولانا را به یاد شمس تبریزی و یا عشق الهی می اندازد.
در نهایت کنسرت آنلاین گروه نقش با اجرای قطعه «گر خطا گفتیم اصلاحش تو کن» به پایان رسید.
امیر شریفی (سرپرست، آهنگساز و نوازنده تار)، مهدی امامی (خواننده)، محمد عشقی (سنتور)، المیرا مردانه (کمانچه)، مرجان مهربان (قانون) و سهیل اله دادیان (تنبک) اعضای گروه موسیقی نقش را در این کنسرت تشکیل می دادند.
اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی از ۱۶ تا ۲۰ مرداد هر شب ساعت ۲۱ با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی در تلویزیون تعاملی تیوا به صورت مجانی پخش می شود.
امروز دوشنبه ۲۰ مرداد آخرین شب از این دوره از کنسرتهای آنلاین با اجرای گروه نواساز متشکل از علی اصغر عربشاهی، پوریا اخواص، پویان عطایی، بهزاد میرزایی، سهیل کاکاوند روی صحنه می روند.


منبع:

1399/05/21
14:20:07
5.0 / 5
1144
تگهای خبر: آهنگ , آواز , خواننده , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲