مهلت ارسال آثار به یازدهمین دوسالانه سرامیك تمدید گردید

مهلت ارسال آثار به یازدهمین دوسالانه سرامیك تمدید گردید

هنرمندان شركت كننده در دوسالانه یازدهم برای تكمیل كار خود به لحاظ تكنیكی و ارسال عكس مناسب و كامل از آثار برای هیأت انتخاب، تا ۲۳ شهریور فرصت دارند عكس آثار خویش را ارسال نمایند.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از واحد ارتباطات و رسانه یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران، هیربد همت آزاد دبیر دوسالانه با اشاره به اینکه فرآیند خلق اثر سرامیکی مراحل اجرایی تکنیکی پیچیده ای دارد اظهار داشت: «انتظار داریم در ارسال تصاویر آثار، هنرمندان هر چه بیشتر بتوانند آثارشان را به لحاظ تکنیک و جلوه های محتوایی اثر تکمیل کنند و به همین سبب تصمیم گرفتیم فرصت بیشتری در اختیارشان قرار دهیم تا تصاویر کامل تر و مناسب تری را در اختیار هیأت انتخاب قرار دهند و برای همین تاریخ آخر فراخوان از ۵ شهریور به ۲۳ شهریور منتقل شده است.
وی این اتفاق را فرصتی برای تصمیم گیری بهتر برای انتخاب آثار دانست و اضافه کرد: آثار هنری ابژه هایی هستند که باید ملموس باشند؛ اما به جهت مشکلات اجرایی باید از روی عکس تصمیم گیری نماییم که هر چه عکس بهتر باشد به نفع هنرمند است. باید عکس ها از چند زاویه برداشت شود و بهتر است هنرمندان توضیحاتی درباره تصاویر هم عرضه کنند.
همت آزاد از هنرمندان خواست با عنایت به فضا و اتمسفر فرهنگسرای نیاوران و چالش هایی که در نصب اثر ایجاد می شود دقت کنند و اضافه کرد: در هر کجای فرهنگسرای نیاوران امکان میخ زدن و پیچ کردن نیست. هنرمندان باید تمهیدات چیدمان و نصب آثار را خود در نظر بگیرند.
دبیر یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران خاطرنشان کرد: ویروس کرونا و تحریم ها روزگاری تلخ برای مردم، بخصوص جامعه هنرمندان پدید آورده است. برگزاری دوسالانه در چنین اتمسفری غیر لازم و غیر ممکن می نمود. چیزی که انجمن سفالگران را مصمم کرد تا دوسالانه برگزار شود، کارکرد اجتماعی آن است که ایجاد شور و نشاط و امید می توانند در جامعه مخاطب دوسالانه رقم زند.
یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران، به دبیری هیربد همت آزاد آبان ماه سالجاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می گردد.


منبع:

1399/05/23
23:09:23
5.0 / 5
1173
تگهای خبر: هنر , هنرمند , هنرمندان , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو