بیانیه روایت فتح در محكومیت اقدام نشریه فرانسوی

بیانیه روایت فتح در محكومیت اقدام نشریه فرانسوی

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، اطلاعیه ای در محكومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی در اهانت بر پبامبر عظیم الشأن اسلام صادر كردند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا در متن این بیانیه آمده است:

«بسمه تعالی

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ (سوره صف آیه۸)

بار دیگر کینه توزان دین مبین اسلام و کوته بینان لیبرال دموکراسی غرب با بازنشر کاریکاتوری موهن به بهانه آزادی بیان به ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی توهین کردند. باآنکه دنیای به اصطلاح متمدن اروپایی و آمریکایی درطول سال های اخیر با به راه انداختن فتنه هایی چون داعش و طالبان تلاش زیادی کردند تا چهره ای خشونت بار از اسلام را به نمایش بگذارند لیکن دستان در خون آغشته و پلیدشان این دفعه بگونه ای دیگر رخ نمایان کرد. بازنشر میلیونی کاریکاتور موهن ضد پیامبر اعظم (صلوات الله علیه) نه تنها دل مسلمانان عالم، بلکه دل تمامی متدیّنین و آزادگان جهان را عمیقاً غصه دار کرده است.
در کجای تاریخ عقلانی بشریت توهین به ادیان و پیامبران آنان، مولفه ای برای نشان دادن آزادی بیان قلمداد شده است؟ مسلمانان راستین، هیچگاه چنین رفتارهایی را فراموش نخواهند کرد.

اقدام موهن نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در باز نشر کاریکاتورهای اهانت آمیز نسبت به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله ضد و آله وسلم و توهین به ارزش های والای اسلامی، انسانی و عقاید بیشتر از یک میلیارد مسلمان در جهان، قلب موحدان عالم را جریحه دار کرد و بار دیگر جلوه دیگری از لیبرال دموکراسی، مدرنیته و جاهلیت مدرن را به رخ جهانیان کشید.

این جامعه هنری انتشار مجدد کاریکاتورهای توهین آمیز به پیامبر (ص) را محکوم نمود و از موضع شورای مسلمانان فرانسه در مقابل مبحث بازنشر کاریکاتورهای توهین آمیز و اتخاذ موضع عاقلانه و میهن پرستانه از جانب این شورا به منظور مصونیت مسلمانان فرانسه از خطر ایدئولوژی افراطی و کوشش برای اصلاح کلیشه ها درباره اسلام و جوامع مسلمان قدردانی کرد.

این اقدام موهن نتیجه همان مدرنیته انسان مداری است که ارزش ها و کرامت انسانی را به سخره گرفته، موهبت الهی آزادی را در بند کژفهمی های خود به اسارت کشیده و ولنگاری را به جای هنر آزادی بخش بر افکار عمومی تحمیل کرده است.
جامعه هنری جبهه مقاومت همینطور بر برداشتن گام های جدی در زمینه عدم تحقیر ادیان، احترام به عقاید و دعوت به صلح، همزیستی و بخشش های اجتماعی و انسانی تاکید کرد تا کرامت انسانی حفظ و احترام به عقاید انسان ها محقق شود.

اسلام هراسی و به طبع آن اسلام ستیزی دستور کار اصلی نظام سلطه است و ما ضمن ابراز تاسف و اندوه مضاعف خود از این هتاکی ها، اعلام می داریم که هیچ وقت در مقابل توهین به مقدس ترین مقدسات خود ساکت و بی تفاوت نبوده به هر روشی که در اختیار داریم، در راه برملاساختن اهداف شوم دشمنان از تحرکات اخیر می کوشیم.»

منبع:

1399/06/23
21:30:41
5.0 / 5
1378
تگهای خبر: نمایش , هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو