احمد صدری با مهر مطرح كرد؛

جزئیات برگزاری آنلاین و آفلاین سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی

جزئیات برگزاری آنلاین و آفلاین سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی

سایت رسمی سیامك یزدانجو: دبیر سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران از تازه ترین تصمیمات اتخاذ شده درباره نحوه برگزاری این رویداد موسیقایی در آبان ماه سال 1399 آگاهی داد.احمد صدری پژوهشگر و دبیر سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نحوه برگزاری این رویداد که مقرر است به میزبانی استان کرمان برگزار شود، توضیح داد: طبق تازه ترین برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار بر این است که سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران باتوجه به شیوع ویروس کرونا و پیش گیری از انتقال بیماری کووید ۱۹ در دو قالب «آنلاین» و «آفلاین» اجرا شود.
وی اضافه کرد: آنچه در حوزه برگزاری کنسرتهای آنلاین پیش بینی شده، اجرای برنامه زنده در فضاهای تاریخی و فرهنگی استان کرمان است که برای این منظور فضاهایی که دارای شرایط مناسب برای برگزاری کنسرت در فضای باز هستند، انتخاب شده اند. البته باتوجه به اهمیت حضور مخاطب برای هنرمندانی که روی صحنه به اجرا می پردازند، درصدد هستیم شرایطی را برای حضور تعدادی مخاطب با در نظر گرفتن شیوه نامه های بهداشتی و رعایت حداکثری فاصله گذاری فراهم نماییم که امیدوارم محقق شود. چونکه حضور تماشاگران در محل اجرای زنده هنرمندان موسیقی نواحی، دربرگیرنده انگیزه و شرایطی است که اجرای آنها را بمراتب تحت تاثیر قرار می دهد.
دبیر سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران افزود: در حوزه برگزاری «آفلاین» جشنواره نیز برنامه ها و ایده هایی برای ضبط آثار مختلف موسیقایی از هنرمندان مطرح و پیشکسوت موسیقی نواحی ایران در شهر کرمان وجود دارد که علاوه بر برگزاری کنسرتهای آنلاین در چارچوب «آفلاین» نیز پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت. البته در این چارچوب برنامه ریزی هایی نیز برای ایام پس از جشنواره وجود دارد که این آثار بتواند حتی پس از برگزاری جشنواره برای مخاطبان قابل دسترسی باشد. پس با این حساب ما برای برگزاری این دوره از جشنواره حسب اینکه مقرر است از استادان و بزرگان موسیقی مناطق مختلف ایران دعوت نماییم، فراخوانی نخواهیم داشت و شرایط برگزاری جشنواره را به همین شکلی که توضیح دادم میزبانی خواهیم کرد.
صدری درباره زمان برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اظهار داشت: طبق پیش بینی ها و برنامه ریزی های انجام گرفته زمان برگزاری جشنواره به احتمال بسیار فراوان مصادف با هفته وحدت و ایام میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) خواهد بود که مصادف با نیمه های اول آبان ماه سال جاری است و امیدوارم شرایط به شکلی رقم بخورد که ما با وجود تمام مشکلاتی که به سبب شیوع ویروس کرونا با آن مواجه شدیم بتوانیم میزبان شایسته ای برای هنرمندان باارزش موسیقی اقوام ایران در این دوره باشیم.


منبع:

1399/06/23
21:56:37
5.0 / 5
1337
تگهای خبر: جشنواره , كنسرت , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو