با هنرمندی میلاد مرادی؛

آبان در آستانه پاییز منتشر گردید

آبان در آستانه پاییز منتشر گردید

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو آبان عنوان یكی از تازه ترین آثارمنتشر شده در فرآینده فروش محصولات موسیقایی است كه در ژانر موسیقی ردیف دستگاهی ایران پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، آلبوم «آبان» با هنرمندی میلاد مرادی در چارچوب مجموعه ای با محوریت تک نوازی کمانچه در دسترس شنوندگان قرار گرفت.
«مناجات»، «یار»، «آبان»، «زاگرس»، «طلوع» و «مسیحا» اسامی قطعاتی هستند که برای این آلبوم در نظر گرفته شده اند.
مسعود خسروی از استادان میلاد مرادی درباره آلبوم «آبان» نوشته است: «آلبوم آبان نخستین اثر رسمی انتشار یافته از میلاد مرادی مشتمل بر شش قطعه تک نوازی است که به صورت آوازی نواخته شده است.
کاری که در دنیای موسیقی حال حاضر که سرشار از هیاهو و ریتم و به رخ کشیدن تکنیک و سرعت نوازندگی است کمتر نوازنده ای به موسیقی آوازی و آرام و در عین حال مبتنی بر اصالت و تکنیک علاقه نشان داده است. کاری بدون همراهی ساز ضربی و کوبه ای و عمدتاً آوازی میلاد مرادی به خاطر آشنایی و تسلطی که بر موسیقی مقامی سرزمین مادری خود لرستان دارد و همینطور آگاهی کامل از ردیف و گوشه های موسیقی کلاسیک ایرانی و با صبر و حوصله ای مثال زدنی قطعاتی ساخته و اجرا نموده که به یقین در قلب و روح هر اهل هنر و ذوقی رسوخ می کند.
در این اثر استفاده از کمانچه آلتو با تنظیم و نوازندگی خود او و اجرای قطعه بیات ترک که تنها با ساز کمانچه آلتو نواخته شده را شاید بتوان گفت کاری کم نظیر به لحاظ اجرای یک قطعه کامل آوازی با کمانچه آلتو است.
نام آلبوم برگرفته از قطعاتی با همین نام (آبان) است که در دستگاه همایون نواخته شده است.»

میلاد مرادی همچون هنرمندانی است که در خرم آباد استان لرستان به دنیا آمده است. او از دوران کودکی علاقه مندی اش به موسیقی را نشان داد و برای ادامه این مسیر نوازندگی ساز تمبک را شروع کرد. وی در دوران نوجوانی بود که به نوازندگی ساز کمانچه گرایش پیدا کرده و از همان دوران فراگیری این ساز را آموخت.
این هنرمند تابحال در کنسرت ها و جشنواره های مختلف داخلی و خارجی بعنوان سولیست کمانچه حضور داشته که از آن جمله می توان به جشنواره های موسیقی فولک در بلغارستان، ترکیه، عراق، چین، آذربایجان و تعدادی دیگر اشاره نمود. مرادی سالهاست که در کنار نوازندگی به ساخت کمانچه هم مشغول می باشد.


منبع:

1399/06/30
21:53:03
5.0 / 5
1349
تگهای خبر: آلبوم , آواز , جشنواره , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو