واكنش خانه موسیقی به انتقادهای كیوان ساكت

واكنش خانه موسیقی به انتقادهای كیوان ساكت

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو خانه موسیقی به انتقادهای اخیر كیوان ساكت ـ نوازنده و آهنگساز ـ درباره عملكرد چندساله این نهاد صنفی واكنش نشان داد.


به دنبال انتشار گفت وگویی در ایسنا با عنوان «انتقادهای صریح کیوان ساکت از خانه موسیقی»، روابط عمومی این نهاد صنفی با انتشار توضیحی و ارسال آن به ایسنا، به دنبال پاسخ به این هنرمند برآمده است.
خانه موسیقی در متن این توضیح آورده است: «آقای کیوان ساکت به تازگی برای چندمین بار متاسفانه با کلی گویی و سخنانی خلاف واقع به انتقاد بی اساس از ساختار خانه موسیقی پرداخته و از آنجائیکه از فعالیتهای صنفی و تشکیلات نهاد خانه موسیقی و اساسنامه آن بی خبر است از حضور چند ساله بعضی از اعضا در ترکیب هیات مدیره ابراز ناراحتی کرده است. در صورتیکه هیات مدیره خانه موسیقی متشکل از ۷ نفر برآمده از رای مجمع عمومی خانه موسیقی که متشکل از کل اعضای هیات مدیره کانون های تخصصی است برگزیده شده اند و در نتیجه تمامی اعضای هیات مدیره کانون ها و همچنینا هیئت مدیره مرکزی خانه بر مبنای رای اعضای مشارکت کننده در مجامع عمومی، منتخب و شکل می گیرند و هیچ یک از این اعضا انتصابی و تحمیلی نیستند. اما از آنجائیکه این عده با سلیقه جناب ساکت همسو نیستند ایشان مدعی است که باید اینها عوض شوند و به معنای روشن تر ایشان به جمعیت اعضای خانه موسیقی امر می فرمایند که به اینها رای ندهید! اما چون بیان این سخن امکان دارد با واکنش اعضا مواجه شود خود به زبان صریح و روشن به اعضای منتخب سفارش کرده اند که برای انتخابات کاندیدا نشوند تا عده دیگری به جای آنها انتخاب شوند.
از این بخش سخنان جناب ساکت پیداست که ایشان از آخرین مصوبه مجمع عمومی که به پیشنهاد شورایعالی و استقبال هیات مدیره انجام شد بی خبرند؛ چون که خانه موسیقی خود پیشنهاد کرد که اعضای هیات مدیره فقط برای دو دوره حق انتخاب دارند تا افراد جدیدی به هیات مدیره خانه راه پیدا کنند بنابراین در جایی که چنین مصوبه ای وجود دارد بیان چنین درخواستی سالبه به انتفاع مبحث است.

ایشان در ادامه به موضوعاتی که هیچگونه ارتباطی به شرح وظایف و اختیارات خانه موسیقی ندارد اشاره کرده و خواسته اند تا در مورد اتهاماتی که به استادانی درمورد تالیف کتاب و ساخت تار وارد شده ورود کرده و حکم صادر کند؛ در صورتیکه چنین موضوعاتی احتیاج به تشکیل پرونده و طی مراحل دادرسی و حقوقی داشته و تنها محاکم ذی صلاح می توانند در این موارد حکم صادر کنند. اما خانه موسیقی در یکی از موارد گفته شده بنا به درخواست مدعی و متهم، جلسات دوستانه و روشنگرانه ای از جانب شورایعالی تشکیل داده که نتایج آن هم اعلام عمومی شده است ولی بارها این نهاد اعلام نموده است که در موارد اختلاف برانگیز، طرف هیچ یک از طرفین و مدعیان را نخواهد گرفت؛ همچون در مورد خود آقای ساکت خیلی از هنرجویان و دانشجویان موسیقی شکایت داشتند که کتاب های ایشان تحریف ردیف موسیقی ایرانی بوده و باعث انحراف هنرجویان است ولی خانه موسیقی در این خصوص ورود نکرد و صرفاً از تائید کتاب ایشان سر باز زد که از قضا همین مورد هم از موارد گله مندی و انتقادات مکرر ایشان به خانه شده است.
بهرحال امیدواریم همه اعضای خانه با همدلی، انصاف، منطق و عدالت در کنار یکدیگر به اعتلای فرهنگ و موسیقی کشور بیندیشند و منافع جمعی را ارجح بر منافع شخصی بدانند؛ چون که در این شرایط دشوار اجتماعی دشمنی ها و عنادهای بی اساس باعث ضعف و فتور روزافزون جامعه فرهنگی کشور شده و به زیان همگان است و از آقای ساکت و دوستان و همفکران ایشان هم دعوت می نماییم که در انتخابات پیش روی خانه حتما شرکت نمایند تا شاید این دفعه با اقبال اعضا روبه رو شده و بتوانند بعنوان منتخب پا در میدان عمل بگذارند.»
1399/07/03
12:25:18
5.0 / 5
1024
تگهای خبر: آهنگ , ساز , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو