در ادامه برنامه های استانی ارشاد در سال ۹۹؛

یك تفاهم نامه هنری با مدیران فرهنگی سیستان و بلوچستان به امضا رسید

یك تفاهم نامه هنری با مدیران فرهنگی سیستان و بلوچستان به امضا رسید

سایت رسمی سیامك یزدانجو: اولین تفاهم نامه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانها با اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان به امضا رسید.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فصل انعقاد تفاهم نامه های معاونت امور هنری با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها در سال ۹۹ برای پشتیبانی از هنر در استانها با امضای تفاهم نامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان شروع شد. این در حالیست که در ایام آینده تفاهم نامه های دیگر استانها امضا می شود.
این تفاهم نامه با حضور سید مجتبی حسینی معاون امور هنری و حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان به امضا رسید.
سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری در این نشست اظهار داشت: یکی از مواردی که در استانها می تواند مورد توجه قرار گیرد توجه به رویکردهای آمایشی است و لزوم دارد استعدادها و ظرفیت های هنری که در حوزه ها و رشته های هنری در استانها وجود دارد، مورد توجه قرار گیرد و متناسب با شرایط فرهنگی، اجتماعی و لزوم ها به هنر در استانها پرداخت گردد.
حسینی افزود: قسمتی از این حمایت ها از استانها پشتیبانی از جشنواره هاست و متأسفانه جشنواره ها بیشترین اعتبار و بودجه هنر را صرف می کنند و تعداد جشنواره های هنری نیز در کشور زیاد است. بدین سبب لازم است همین بودجه محدود، طوری هزینه شود که آثار ماندگاری داشته باشد. می توان در برخی از رویدادها تجدید نظر کرد و بجای برخی از جشنواره ها در استانها یک برنامه و فعالیت مؤثرتری انجام داد و با بازبینی در رویدادهای فانی و فصلی و با رویکرد آمایشی، بودجه محدود هنر را دقیق تر برای کارهای ضروریتر و مؤثرتر هزینه کرد.
حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت امور هنری نیز در این نشست اظهار داشت: امسال با نظر ادارات کل تخصصی معاونت امور هنری، برنامه های حمایت معاونت از کارهای هنری استانها مدون شد و حدود ۱۲میلیاد تومان امسال از کارهای استانی در چارچوب تفاهم نام حمایت خواهد شد.
نخستین تفاهم نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد استانی سیستان و بلوچستان با حضور مدیران امضا می شود و تفاهم نامه با دیگر استانها نیز در ایام آینده منعقد می شود.
در امضای تفاهم نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان مدیران کل هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، دفتر موسیقی و دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری و مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امورهنری حضور داشتند.


منبع:

1399/07/09
09:07:51
5.0 / 5
1048
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو