نیما جوان ؛

انتشار آلبوم ویژه تصویری از استادان موسیقی خراسان

انتشار آلبوم ویژه تصویری از استادان موسیقی خراسان

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مدیر یك شركت نشر و پخش آثار موسیقایی از انتشار یك آلبوم تصویری ویژه از هنرمندان مطرح موسیقی منطقه خراسان در آینده ای نزدیك اطلاع داد.نیما جوان از تهیه کنندگان و ناشران حوزه موسیقی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تازه ترین فعالیتهای موسسه تحت نظر خود توضیح داد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر است یک آلبوم تصویری به نام «نوایی» با هنرمندی استادان مطرح موسیقی منطقه خراسان پیش روی مخاطبان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: این آلبوم مشتمل بر آخرین اجرای قربان سلیمانی ملقب به «حاج قربان» از شناخته شده ترین و معتبرترین بخشی ها، نوازندگان و خوانندگان موسیقی محلی شمال خراسان است که در این اجرا به شکلی نمادین ساز دو تارش را به فرزندش هدیه می کند و به نظرم دربرگیرنده خصوصیت هایی است که می تواند توجه پژوهشگران و علاقه مندان موسیقی اقوام ایران قرار گیرد.
این تهیه کننده اظهار داشت: البته این آلبوم تصویری فقط محدود به اجرای حاج قربان نمی گردد، بلکه در این اثر آثار تصویری تعدادی دیگر از نوازندگان معتبر منطقه خراسان هم برای مخاطبان گنجانده شده که اساسا می تواند بعنوان یکی از مراجع معتبر حوزه های پژوهشی مورد توجه باشد.
جوان بیان نمود: مجتبی قیطاغی از پژوهشگران صاحب نام موسیقی منطقه خراسان به همراه پیروز ارجمند اتنوموزیکولوژیست پژوهشگران این اثر تصویری هستند. به هر حال آنچه در این آلبوم تصویری پیش روی مخاطبان قرار گرفته، پروژه ای به غایت پرارزش از آثار هنری هنرمندان موسیقی خراسان است که به اعتقاد من می توانند بعنوان یک گنجینه در این کشور به ثبت برسند.
وی در بخش پایانی صحبت های خود اظهار نمود: بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته تمامی مراحل مربوط به انتشار آلبوم به اتمام رسیده و ما منتظریم تا بعد از آرام شدن ماجرای شیوع کرونا که بدجور به فرایند فروش محصولات موسیقایی در ایران لطمه وارد کرده اثر را منتشر نماییم.


منبع:

1399/07/29
00:31:47
5.0 / 5
1459
تگهای خبر: آلبوم , ساز , موزیك , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳