نگاهی به گالری های تهران در پاییز كرونایی

نگاهی به گالری های تهران در پاییز كرونایی

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو در روزهایی كه به جهت افزایش شیوع كرونا در كشور و با بحرانی شدن وضعیت تهران، خیلی از مراكز فرهنگی و هنری تعطیل هستند، بعضی از گالری ها همچنان با برگزاری نمایشگاه های هنری به فعالیتشان ادامه می دهند و البته برخی هم ترجیح داده اند كه در شرایط فعلی و حداقل تا تاریخ مشخص شده، تعطیل بمانند.


در همین راستا این گزارش ایسنا، مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند یا برای مدتی تعطیل شده اند.
گالری اعتماد که قرار بود روز جمعه (دوم آبان ماه) میزبان دو نمایشگاه هنری «بی ثباتی» و «نانوشته» باشد، به علت گسترش شیوع کرونا، برگزاری این نمایشگاه ها را به تاریخ دیگری موکول کرده است.

******
نمایشگاه مجازی تصاویر «اورمان؛ دامان آسمان» نمایشگاه تصاویر «اورمان؛ دامان آسمان» روز جمعه (دوم آبان ماه) به صورت مجازی افتتاح می شود.
این نمایشگاه که همزمان با پروژه ثبت «منطقه اورامانات ایران» در فهرست گنجینه فرهنگی جهان برگزار می شود، دربرگیرنده ۷۰ عکس منتخب از ۳۵ عکاس و بخصوص عکاسان استان های کرمانشاه و کردستان است که تصاویر بدیعی از طبیعت، معماری، زندگی روزانه مردم و آیین های منحصر به فرد «عروسی پیرشالیار» و «پالنگان» را به نمایش عموم می گذارد.دو نمایشگاه گروهی در گالری شیرین گالری شیرین هم در این روزها میزبان دو نمایشگاه هنری است که تنها با تعیین وقت قبلی امکان بازدید از این نمایشگاه ها وجود دارد.
نمایشگاه انفرادی «گاردن پارتی» با آثاری از ریحانه راعی و یک نمایشگاه گروهی این روزها در گالری شیرین برگزار هستند.
بازدید از این نمایشگاه ها جمعه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است.
گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.
دو نمایشگاه هنری در گالری اُ گالری اُ میزبان افتتاحیه دو نمایشگاه هنری است. بر این اساس نمایشگاه آثار علی گنجوی و نمایشگاه آثار امین معظمی با عنوان «خیابان های تهران» تا ششم آبان ماه در این گالری برگزار هستند.
امکان بازدید از این نمایشگاه از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و روزهای جمعه ۱۶ تا ۲۱ فراهم گشته است. گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.
گالری اُ در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ واقع شده است.برگزیدگان سال در گالری محسن نمایش آثار برگزیدگان سومین فراخوان سالانه ی پروژه های محسن تا نهم آبان ماه در این گالری برگزار است.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است: پروژه های محسن از سال ۱۳۹۴ در چارچوب سه فضای «پاسیو»، «بام» و «حیاط» گالری محسن، با هدف به چالش کشیدن روش متداول نمایش آثار هنری در چاردیواری سفید بنا گذاشته شد تا ضمن ترغیب هنرمندان علاقمند به هنرهای چیدمانی و چندرسانه ای، مخاطبان را هم به تجربه ای دیگر در فضایی انعطاف پذیرتر دعوت کند. برگزیدگان سومین دوره ی فراخوان سالانه ی پروژه های محسن در فضای «پاسیو»، «بام» و «حیاط» بدین سان است: محسن رافعی، درسا اسدی و مه سا پرویزی.
گالری محسن در ظفر، خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی، پلاک۴۲ واقع شده است.آثار هنرمندان پیشکسوت در گالری نگاه نمایشگاهی از آثار هنرمندان پیشکسوت تا هفتم آبان ماه در گالری نگاه برگزار است.
در این نمایشگاه آثار هنرمندان پیشکسوتی چون علی اکبر صادقی، محمدعلی ترقی جاه، ناصر اویسی، منوچهر نیازی، حسینعلی ذابحی، ابراهیم فرجی، حسین محجوبی، فریدون آو، محمد فاسونکی، هانیبال الخاص، صادق تبریزی، غلامحسین نامی، ژازه طباطبایی، علی گلستانه، فرح اصولی و... به معرض نمایش گذاشته شده است.
امکان بازدید از این نمایشگاه گروهی هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ الی ۱۸ فراهم است.
گالری نگاه در خیابان مطهری، خیابان جم (فجر)، خیابان غفاری، شماره ۶۴ واقع شده است.
«دگردیسی» در گالری طراحان آزاد نمایشگاه انفرادی «دگردیسی» با آثاری از مریم بنی اسد تا روز سه شنبه (شش آبان ماه) در گالری طراحان آزاد برگزار است.
گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس واقع شده است.
گالری پنج شنبه ها تعطیل می باشد. امکان بازدید از این نمایشگاه در سایر روزهای هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.«انتخاب طبیعی» در گالری پروژه های آران نمایشگاه انفرادی «انتخاب طبیعی» با آثاری از محبوبه حسینی تا تاریخ ۱۲ آبان ماه در گالری پروژه های آران برقرار است.
امکان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۳ تا ۱۸ فراهم گشته است.
گالری «پروژه های آران» در خیابان نوفل لوشاتو، کوچه لولاگر، شماره ۵، ورودی حیاط واقع شده است. این گالری روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه تعطیل می باشد.


1399/08/02
18:04:38
5.0 / 5
927
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو