پیام مدیركل ارشاد كرمان ؛

موسیقی نواحی موسیقی تمامی ایران است

موسیقی نواحی موسیقی تمامی ایران است

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو محمدرضا علیزاده مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمان، به سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیام داد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط همومی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان همزمان با برگزاری جشنواره موسیقی نواحی پیامی را منتشر نمود.
در پیام علیزاده آمده است:
«موسیقی نواحی ایران، با آن نگاره های رنگ رنگ و گستره‌ی باشکوه اساطیری اش، گستره ای به وسعت ایران بزرگ را دربرمی گیرد، چون که محدود به مرزهای جرافیایی و بعد مسافت نشده است و در هر شهر و دیاری ریشه زده و رشد کرده است.
موسیقی نواحی ایران، موسیقی تمامی ایران است. چونان بذر واحدی است که در همه‌ی نقاط این سرزمین کهن، پاشیده شده و به فراخور حال و مقال آدمی، ثمر داده است.
موسیقی نواحی، موسیقی انسان ایرانی است. گوشه گوشه‌ی روح انسانی ایران و بلکه روح ایرانی انسان، در هر گوشه ای و مقامی، ساز و آواز سر داده و سرودن را پیشه نموده است.
سیزدهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران، سال جاری هم چون سال های گذشته، به لطف همدلی و همیاری تمامی مسؤلان و هنرمندان و جامعه‌ی فرهنگی استان برگزار و در آستانه‌ی قرن جدید و به رغم همه‌ی فراز و فرودهایی که تجربه کرده، می رود تا وارد سومین دهه‌ی عمر خود شود.»


منبع:

1399/08/14
14:12:33
5.0 / 5
1441
تگهای خبر: آواز , جشنواره , ساز , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو