تمدید مهلت ثبت نام و ویرایش آثار در جشنواره عكس خیام

تمدید مهلت ثبت نام و ویرایش آثار در جشنواره عكس خیام

سایت رسمی سیامك یزدانجو: برگزاری جلسات داوری هشتمین جشنواره بین المللی عكس خیام به تعویق افتاد و بر این اساس مهلت ثبت نام و امكان ویرایش آثار در هشتمین جشنواره بین المللی عكس خیام نیز تمدید گردید.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی عکس خیام، باتوجه به حضور داوران مطرح از شش قاره در دوره جدید جشنواره عکس خیام، از سر گرفته شدن قرنطینه ناشی از مشکلات جهانی کرونا، شرایط حاد کرونا در کشور و بسته بودن خیلی از پروازهای بین المللی، امکان برنامه ریزی برای برگزاری حضوری جلسات داوری وجود نداشته و نظر به تمایل و رویکرد همه ساله جشنواره بر داوری حضوری و همزمان تمامی داوران و امکان برگزاری کارگاه های آموزشی جهت انتقال تجربه از داوران سراسر جهان برای نسل جوان عکاسی کشور، بدین سبب با کسب مجوزهای لازم از فیاپ و PSA و به امید بهبود شرایط، زمان داوری هشتمین دوره جشنواره از آذر به دی ماه تغییر پیدا کرد.
همچنین از آنجائیکه در سال ۲۰۲۰، خیلی از عکاسان در سراسر دنیا به سبب کرونا امکان فعالیت عکاسی کافی نداشتند و باتوجه به تغیر تاریخ جلسات داوری، شورای سیاستگذاری جشنواره تصمیم بر این گرفت که امکان ویرایش، حذف و اضافه عکس ها را برای تمامی شرکت کنندگان تا تاریخ ۱۸ آذر ۹۹ فراهم آورد.
بنابراین سایت جشنواره برای تمامی شرکت کنندگان در سراسر دنیا تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ باز خواهد بود و متقاضیان جدید نیز فرصت ثبت نام در سایت را دارند. تمامی شرکت کنندگان تا اختتام این مهلت می توانند تصاویر خودرا حذف، اضافه و یا تغییر دهند. بعد از این تاریخ سایت به صورت خودکار بسته می شود.
دبیرخانه جشنواره اعلام می دارد برای احترام به شرکت کنندگانی که مطابق زمان بندی جشنواره ثبت نام کرده اند، در صورت برابر بودن مجموع امتیازات شرکت کنندگانی که نامزد دریافت جوایز بهترین شرکت کننده و بهترین شرکت کننده داخلی هستند، شرکت کننده ای که زودتر ثبت نام کرده باشد برنده خواهد شد.
هشتمین جشنواره بین المللی عکس خیام در ۶ بخش با موضوعات: آزاد رنگی، آزاد تک رنگ، شهر، عکاسی مفهومی (کانسپچوال)، گردشگری و عکاسی مینیمالیستی برگزار می شود. همین طور جوایز ویژه ای به بهترین عکس ها در موضوعات نجوم، عکس هوایی و حیوانات اهدا می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان می توان به آدرس پایگاه اینترنتی جشنواره در اینجا مراجعه کنید.
هشتمین جشنواره بین المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و بمنظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» انجام می شود.


منبع:

1399/08/19
23:05:26
5.0 / 5
1246
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو