محسن شریفیان ؛

اجرای گروه موسیقی ایرانی در یك فستیوال چینی

اجرای گروه موسیقی ایرانی در یك فستیوال چینی

سایت رسمی سیامك یزدانجو: سیزدهمین فستیوال بین المللی هنرهای جوان كشور چین از گروه موسیقی لیان بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان قدردانی كرد.محسن شریفیان نوازنده و پژوهشگر شناخته شده موسیقی کشورمان که طی سالهای اخیر با گروه «لیان» بوشهر موفق به حضور در چندین فستیوال بین المللی شده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به تازه ترین کارهای خود در عرصه موسیقی توضیح داد: طی روزهای گذشته به دعوت مدیران برگزاری سیزدهمین فستیوال بین المللی «هنرهای جوان» که یکی از رویدادهای مهم حوزه موسیقی در کشور چین است، دعوت به یک اجرا در فضا مجازی شدیم که ما هم برمبنای همکاریهای قبلی که با هنرمندان چینی داشتیم، پذیرفتیم تا در این فستیوال حضور داشته باشیم.
وی اضافه کرد: بااینکه برنامه اجرا شده از طرف گروه «لیان» به شکل مجازی پیش روی مخاطبان قرار گرفت اما خوشبختانه رسانه های دیداری و شنیداری کشور چین استقبال خوبی از برنامه به عمل آورده و از این اجرا بسیار رضایت داشتند و در نهایت هم از طرف مسئولان برگزاری فستیوال لوح قدردانی به ما اهدا شد. به هر حال آنچه مد نظر ما برای حضور در این رویدادهاست حرکت در راه توسعه آن هم در وضعیت فعلی دنیا است. چونکه اصلاً مایل نیستم در این ماه های منتهی به کرونا که همه در حالت انفعال قرار دارند، یک جا بنشینم و با امید به آینده فقط صبر کنم تا شاید اتفاقی در آینده بیفتد.
سرپرست گروه موسیقی «لیان» در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: حالا خیلی از هنرمندان موسیقی در شرایطی قرار دارند که به هیچ عنوان نباید منتظر حمایت های دولتی باشند چونکه شرایط به شکلی نیست که بخواهیم با اتکا به این حمایت هایی که گفته می شود فعالیت پرنشاط داشته باشیم.
شریفیان افزود: در این چند ماهه فستیوال های مختلفی در حوزه موسیقی وجود دارند که هنرمندان حوزه های مختلف موسیقی می توانند اجراهای با کیفیتی را در این رویدادهای مجازی پیش روی مخاطبان قرار دهند که بطور قطع در هر شرایطی می تواند دربرگیرنده حس و حال خوبی برای آنها باشد.


منبع:

1399/08/23
12:54:58
5.0 / 5
1036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵