بازدید سفیر قبرس از نمایشگاه دوسالانه ملی سرامیك

بازدید سفیر قبرس از نمایشگاه دوسالانه ملی سرامیك

پترس ناكوزیس سفیر قبرس روز گذشته 27 آبان ماه از یازدهمین دوسالانه ملی سرامیك ایران بازدید نمود.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران، هیربد همت آزاد دبیر این دوره از دوسالانه ملی سرامیک ایران درباره بازدید پترس ناکوزیس سفیر قبرس از این رویداد اظهار داشت: در واقع حضور سفرا و نماینده های کشورهای دیگر در این نمایشگاه ها از این منظر حائز اهمیت می باشد که علاوه بر کارکردهای اجتماعی و نمایشی از فرهنگ و هنری که معطوف به ساختارهای جامعه ایران می شود، کارکردی دیپلماتیک نیز دارد. این نمایشگاه علاوه بر اینکه نشان میدهد هنر ایران و خصوصاً سرامیک در بخش تکنیکی و هنری بالندگی داشته، از طرف دیگر نشان میدهد ما در مقایسه با کشورهای بسیار پیشرفته که این روزها رویدادهای فرهنگی شأن در حداقل استاندارد هم برگزار نمی گردد در این شرایط سخت تحریم و کرونا توانستیم چنین نمایشگاهی برگزار نماییم.
وی بیان کرد: در این شرایط سخت مالی برای هنرمندان، آنها برای دوسالانه کار کردند و بیش از ۹۰ درصد آثار جهت شرکت در این دوسالانه خلق شده است و باوجود محدودیت های مالی، مدیران از آن حمایت کردند. در واقع این رویداد نشان میدهد که در شرایطی که خیلی از فعالیت ها به حداقل رسیده است، می توانیم پویا و منعطف باشیم و با این شرایط رشد و تکامل خودمان را ادامه دهیم.
همت آزاد همین طور درباره بازدید سفیر قبرس و دیدگاه او درباره نمایشگاه توضیح داد: سفیر قبرس از گستره قابلیت هنرهای سرامیک و رسانه سرامیک که چه رویکرد متفاوتی می تواند داشته باشد و اینکه این میزان قابلیت دارد و در ایران به چنین بلوغی رسیده است حقیقتاً شگفت زده بودند و بیشتر از اینکه در چنین شرایط سختی چگونه این نمایشگاه را برگزار کردیم، صحبت کرد. این همان کارکرد مؤثری است که می گویم این دوسالانه می تواند داشته باشد.
همچنین در این دیدار که به نشستی که بین سفیر قبرس و عبادرضا اسلامی مدیر فرهنگسرای نیاوران انجامید، گفتگوها و پیشنهاد تبادل کارهای فرهنگی و هنری بین ۲ کشور مورد بحث و گفتگو واقع شد. در این ملاقات صحبت از پیمان خواهرخواندگی میان فرهنگسرای نیاوران و فرهنگسراهای قبرس به میان آمد که باتوجه به قدمت تاریخی ارتباط فرهنگی میان ایران و قبرس و اهمیت ادامه دار بودن این ارتباط، از طرف رئیس فرهنگسرای نیاوران اعلام گردید.
وی عنوان کرد: مشتاق برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری برای هنرمندان ایرانی در قبرس و هنرمندان قبرسی در تهران هستیم.
همچنین در ادامه به اهمیت تبادل علمی، فرهنگی و هنری بوسیله برگزاری کارگاه های آموزشی برای هنرمندان ۲ کشور به صورت متقابل اشاره شد و سفیر قبرس در استقبال از این پیشنهادات نیز بیان کرد که این ارتباط قدمت هزار ساله دارد و امید است با همکاریهای هنری میان ۲ کشور به دوره اوج خود بازگردد.
در یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران، ۹۴ اثر از ۸۷ هنرمند توسط شورای انتخاب برای نمایش در نمایشگاه ‏دوسالانه سرامیک انتخاب شدند.‏‬ شورای انتخاب شامل مجتبی قربانی شاه کوچکی، مجید ضیایی، بیتا فیاضی، محمود محرمی، نفیسه خلج، ‏بهزاد اژدری هستند.

1399/09/01
12:29:14
5.0 / 5
1025
تگهای خبر: آموزش , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو