با حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد و هنرمندان؛

مشكل مسكن خالق نوای جهله حل شد

مشكل مسكن خالق نوای جهله حل شد

سایت رسمی سیامك یزدانجو: هرمزگان مشكل مسكن ˮموسی كمالیˮ خالق نوای جهله و هنرمند مطرح هرمزگانی كه بعد از تخریب خانه مادری اش، این روزها با مشكل نداشتن مسكن رو به رو بود با حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان و خیرین برطرف می شود."موسی کمالی" نامی آشنا در وادی هنر هرمزگان خصوصاً موسیقی است؛ کسی که با نواختن دست هایش بر "جهله"، ظرفی سفالی که در گذشته برای نگهداری و خنک ماندن آب از آن استفاده می شد، امروز این ظرف سفالی را به یکی از ادوات موسیقی تبدیل نموده است.

موسی کمالی از هنرمندان هرمزگانی است که در موسیقی، فیلم سازی، عکاسی، سفال گری، نقاشی و ترانه سرایی فعالیت نموده است اما اکثرمان نخستین بار نامش را بعد از اجرای گروه موسیقی جهله در کشور سوئد و پیچیدن آوازه این گروه موسیقی هرمزگانی در کشور شنیدیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، افزود: بعد از باخبر شدن از تخریب منزل مادری موسی کمالی، هنرمند مطرح هرمزگانی در اولین مرحله به سبب ابتلایم به کرونا، معاونین و تعدادی از مدیران را برای سرکشی به نزد کمالی اعزام کردم که دلجویی شود اما در مرحله دوم و بعد از تخریب کامل رایزنی خودرا با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پشتیبانی از این هنرمند آغاز کردیم.

رضا کمالی زرکانی با اشاره به اینکه با حمایت قاطع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستور فوری به صندوق اعتبار هنری مبلغ ۶۰ میلیون تومان ظرف ۴۸ ساعت پرداخت شد، اشاره کرد: این مبلغ امروز در اختیار موسی کمالی هنرمند هرمزگانی قرار می گیرد.

وی با تقدیر از حمایت های همایون امیرزاده، مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار نمود: دراین زمینه هنرمندان هرمزگانی که در این شراط سخت همه جوره پای کار بوده و وفاق و همدلی را یکبار دیگر به رخ کشیدند پای کار آمده و طی سه روز مبلغ ۴۰ میلیون تومان را جمع آوری کردند تا به خالق نوای جهله اهدا کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شاید هیچ صنف دیگری همچون هنرمندان اینطور پشت هم قرار نگیرند و در وضعیت بحرانی پشتیبان یکدیگر نباشند، افزود: به واقع به وجود چنین هنرمندانی در هرمزگان به خود می بالیم و مسئولیت این قشر فرهیخته مایه افتخار بنده و همکارانم است.

کمالی زرکانی با اعلان اینکه مقرر است با این مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان منزلی برای موسی کمالی رهن شود، عنوان کرد: منزل از طرف خالق نوای جهله دیده شده و عصر امروز بعد از انعقاد قرارداد کمالی می تواند در آن منزل که خود انتخاب نموده به زندگی بپردازد.

وی با اشاره به اینکه در تلاشیم تا بتوانیم بوسیله طرح مسکن ملی مشکل قسمتی از هنرمندان که فاقد سرپناه هستند را بطرف نماییم، افزود: تمامی تلاش خودرا به کار بسته ایم و امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم قسمتی از مشکلات جامعه فرهنگ و هنر را بکاهیم.منبع:

1399/09/04
15:33:18
5.0 / 5
1222
تگهای خبر: آواز , ترانه , ساز , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو