نخستین جلسه تدوین سند ملی هنرهای تجسمی انجام شد

نخستین جلسه تدوین سند ملی هنرهای تجسمی انجام شد

سایت رسمی سیامك یزدانجو: نشست مقدماتی تدوین سند ملی هنرهای تجسمی با حضور نمایندگان انجمن های تجسمی اجرا شد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، تدوین سند ملی هنرهای تجسمی برمبنای چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ به عهده شورای انقلاب فرهنگی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. بدین جهت اداره کل هنرهای تجسمی با دعوت از نمایندگان انجمن های صنفی هنری برای ارائه دیدگاه ها، اولین جلسه را برگزار کرد.
هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی اظهار داشت: باتوجه به آنچه در ماده واحده پروسه و مرجع تدوین سند ملی هنرهای تجسمی آمده، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه تدوین این سند را به عهده دارد.
وی اضافه کرد: ما پیش از تدوین هر گونه سند باید دیدگاه های تخصصی انجمن های هنری را برای نوشتن سند گردآوری نماییم. تشکیل کمیته تخصصی و تیم تحقیق برای انجام مطالعات کارشناسی و تهیه پیش نویس با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت هنری و کارشناسی کشور و همین طور ارائه برنامه زمان بندی از اولویت هاست.
سید امین مویدی مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت هنری در ادامه اظهار داشت: در نقشه مهندسی فرهنگی کشور ۱۰ راهبرد اصلی و ۲۰ اقدام ملی درج شده که در تهیه و تدوین سند ملی هنرهای تجسمی اهمیت دارد. ما در این سند مسائل و مشکلات حوزه هنرهای تجسمی مانند مالکیت معنوی، اقتصاد هنر و ظرفیت های درآمدزایی و همین طور مسائلی مانند شغل بودن کار هنری، مالیات و نظام صنفی هنر را ارائه می نماییم.
هنرمندان حاضر در جلسه نیز به خواسته ها و مسائل و مشکلات مبتلابه جامعه هنری خود اشاره کردند که این موارد باید در سند بالادستی و موارد قانونی لحاظ شود.
جمال رحمتی نماینده هنرمندان کاریکاتور، مهردخت دارابی نماینده هنرمندان طراحان گرافیک، بهزاد اژدری نماینده هنرمندان سرامیست، عباس مجیدی نماینده هنرمندان مجسمه ساز و علی اشرف صندوق آبادی نماینده هنرمندان خوشنویسان در این جلسه حضور داشتند.


منبع:

1399/09/06
16:09:15
5.0 / 5
1290
تگهای خبر: ساز , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳