نمایش آثار منتخب مسابقه عكس آئین یلدا

نمایش آثار منتخب مسابقه عكس آئین یلدا

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو برگزاری دو نمایشگاه مجازی عکس «آئین یلدا» در تهران و پاریس با حمایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران و همراهی رایزنی جمهوری اسلامی ایران توسط دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی جایگزین نمایشگاه فیزیکی آثار منتخب مسابقه عکس آئین یلدا شد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، آثار این نمایشگاه های مجازی از بین صدها اثر رسیده به دبیرخانه این مسابقات با دبیری محمدصالح حجت الاسلامی و توسط هیات داوران متشکل از حسن غفاری، مجید ناگهی، حسین کریم زاده، بابک برزویه و آی تای شکیبافر انتخاب شدند.

یکی از مهمترین خصوصیت های این نمایشگاه، نمایش آثار منتخب دو دوره این مسابقات در کنار یکدیگر است که شامل منتخبین دوره دوم ( سال ۱۳۹۱) -که نمایشگاهش تا امروز برپا نشده - و منتخبین سومین دوره این مسابقه که سال ۱۳۹۸ برگزار گردید می شود. ازاین رو به شکلی می توان گفت این نمایشگاه مروری کوتاه بر «یلدا» در طول یک دهه است.

مخاطبان می توانند برای تماشای نمایشگاه برخط در پاریس به لینک http: //shabeyalda.fr و نمایشگاه آنلاین در تهران به لینک doorbin.net/gallery رجوع کنند.

نمایش آثار در ایران تا آخر روز ۱۱ دیماه و در فرانسه تا ۳۰ دی (۲۰ ژانویه ۲۰۲۱) ادامه خواهد داشت. باآنکه نمایشگاه یلدا به مدت یکسال در دسترس علاقمندان در آرشیو گالری ایرانی خواهد بود.

مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی، از سال ۱۳۸۷ با تمرکز بر چهار مناسبت رسمی کشور یعنی عید نوروز، ماه رمضان، ماه محرم و شب یلدا فعالیت خودش را شروع کرد. هدف از برگزاری این مسابقات که تماما در بخش خصوصی طراحی و اجرا شد و به تناسب و در مواردی از حمایت های مادی و معنوی بخش های عمومی و دلتی هم بهره ای برده ثب، معرفی و احیاء زیبائی های سبک زندگی ایرانی و اسلامی جامععه ابرانی است.

نمایشگاه منتخبان سومین دوره مسابقه عکس و نقاشی «آیین یلدا» به علت وقوع اتفاقات نیمه دوم سال ۱۳۹۸ و پاندمی کرونا و به تبع آن تعطیلی برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی هنری برگزار نشد اما با تلفیق این نمایشگاه با دوره قبلی، ۲ نمایشگاه مجازی در تهران و پاریس از اول دیماه ۹۹ در حال برگزاری است.
1399/10/07
12:08:57
5.0 / 5
914
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱