جشنواره جاذبه های گردشگری ایران فراخوان داد

جشنواره جاذبه های گردشگری ایران فراخوان داد

سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه های گردشگری ایران در سه بخش عکس، فیلم و محتوای دیجیتالی انجام می شود.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (ISTTA)، رحیم یعقوب زاده، رئیس این مرکز و دبیر سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه های گردشگری ایران اظهار داشت: از آن جایی که تکنولوژی نوین تغییرات زیادی را در ارتباط فرد با جهان پیرامون به وجود آورده است و ابزار نوین مورد استفاده دوران کنونی، می تواند زمینه ای برای توسعه و تعمیق هویت ملی و پویایی و نشاط در فضای دانشگاه باشد، مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران با در نظر داشتن این موضوع، سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه های گردشگری ایران را برگزار می نماید.
او اضافه کرد: تمرکز این جشنواره در سه بخش عکس، فیلم و محتوای دیجیتال (اینفوگرافی و موشن گرافی) است که به معرفی جاذبه های گردشگری ایران از طرف دانشجویان، ترویج فرهنگ سفر و معرفی و تقدیر از دانشجویان خلاق و مستعد در زمینه های مورد اشاره که به شکلی خلاقانه، منتقدانه، هنرمندانه و مسأله محور موضوعات مربوط به گردشگری و میراث فرهنگی را در معرض نمایش قرار می دهند، می پردازد.
رئیس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران هدف از برگزاری این جشنواره را فراهم کردن زمینه برای انعکاس جاذبه های گردشگری ایران از دریچه‌ی دوربین دانشجویان، کمک به تولید و نشر محتوای بصری فاخر و درعینِ حال جذاب و داده های متقن با موضوع جاذبه های گردشگری، زمینه سازی برای معرفی مقاصد کمتر شناخته شده گردشگری در امتداد توزیع مناسب سفر در کشور و زمینه سازی برای توجه به موضوعات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در امتداد توسعه اقتصادی و اشتغال ذکر کرد.
یعقوب زاده اضافه کرد: آثار ارسال شده از طرف هیأت داوران که متشکل از استادان، هنرمندان و کارشناسان حوزه عکس، فیلم، محتوای دیجیتال و گردشگریست داوری خواهد شد و نهایتا در مراسم اختتامیه ای که در خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود به برگزیدگان جشنواره جوایز نفیسی اهدا می شود. هادی آفریده، کتایون جهانگیری و علی آذرنیا همچون داوران این جشنواره هستند.
بگفته او، جوایز این دوره از جشنواره در هر بخش مجزا است که به نفر اول هر بخش مبلغ هفت میلیون تومان، نفر دوم هر بخش چهار میلیون تومان، نفر سوم جشنواره دو میلیون تومان و نفرات چهارم تا هفتم نیز مبلغ ۵۰۰هزار تومان و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
یعقوب زاده مهلت ارسال آثار را ۲۵ فرودین ۱۴۰۰ اعلام نمود و اظهار داشت: علاقه مندان می توانند جهت شرکت در جشنواره و ارسال آثار به سایت دبیرخانه جشنواره به آدرس www.istta.ir مراجعه کنند.1399/10/21
14:18:25
0.0 / 5
755
تگهای خبر: جشنواره , ساز , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو