برترین طراحان یادمان سرباز وطن عرضه شدند

برترین طراحان یادمان سرباز وطن عرضه شدند

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو آیین اختتامیه مسابقه ملی «سرباز وطن» با معرفی نفرات برتر برگزار گردید.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، مسابقه یادمان «سرباز وطن» که با هدف ساخت سازه ای با هویت ملی از جانب شهرداری تهران و توسط منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برگزار شد، بعد از داوری محمد بهشتی، مهدی حجت، مجید مجیدی، سید جواد میرحسینی و سید جواد موسوی، شش اثر انتخاب و به نفرات برتر در آیین اختتامیه جوایزی تعلق گرفت.

سید محمدحسین حجازی، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد در بخشی از سخنرانی خود با اشاره به اینکه ایده طرح یادمان سرباز وطن یک هفته پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی از جانب شرکت نوسازی عباس آباد به شورای شهر عنوان شد اظهار داشت: شهادت حاج قاسم سلیمانی باعث شد تا ایده طرح سرباز یادمان وطن مطرح شود و مورد تایید شورای شهر قرار گرفت و سازمان مهندسی مشاور هم مامور به انجام آن شد. پس از آن هم هیات داوران برای آنکه این کار بزرگ و ملی به بهترین شکل انجام گیرد مشخص شد. برای انتخاب نماد ملی کشور بررسی ها به صورت دقیق انجام شد تا سرباز وطن شاکله ای باشد از جمیع مباحثی که در ارتباط با آن خلاصه شود.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد اعلام نمود: اثر برتر پس از فاز مطالعاتی، اوایل سال آینده کلنگ ساخت اش زده خواهد شد و همینطور مقرر است نمایشگاهی دائمی از دیگر آثار ارسالی هم برپا شود تا از توانایی معماران کشور بهره بیشتر برده شود.

ساخته سید میثاق مدنی و محسن محمدپور توتونسیز اثر نخست و برتر مسابقه یادمان ملی «سرباز وطن» شناخته شد و اثر دوم توسط محمد پاسبان، مورد تقدیر قرار گرفت. همینطور هانیه دبیری و حسین شناور به صورت مشترک هنرمندانی هستند که رتبه سوم اثر شایسته تقدیر را به دست آوردند.

علاوه بر سه اثر برگزیده شش اثر دیگر هم مورد تقدیر قرار گرفتند. اثر اول شایسته تقدیر به «استودیو صفار» تعلق گرفت و اثر دوم شایسته تقدیر هم کار مشترکی بود از ۶ هنرمند به نامهای فاطمه عندلیب، زهرا احدی، نسیم مرآتی، مهرداد قدیمی بند بونی، زهرا اشرفین و سید علیرضا سید رئوفی.
اثر سوم شایسته تقدیر توسط ۳ هنرمند به نامهای جمال رسول‎زاده، مرجان رفیعی و سعید جمشیدی قمصری تعلق گرفت و در خلق چهارمین اثر شایسته هم ۴ هنرمند صادق بهدانی، محسن دهقان، رزا بمانی و میثم فیضی عرضه شدند و پنجمین اثر شایسته تقدیر کار مشترک ۲ هنرمندانی به نام‎های شرمینه رحمانی و آرین مهدوی بود. در نهایت ششمین و آخرین اثر شایسته تقدیر هم کاری بود از شرکت هنر مهندسی «شهر» که از نماینده این شرکت برای دریافت لوح تقدیر دعوت به عمل آمده بود.

در انتها از جوان ترین شرکت کننده با ۱۸ سال سن به نام مهسا منظوری تقدیر گردید.


منبع:

1399/11/02
23:21:58
0.0 / 5
811
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو