گفت و گو با دبیر بخش چاپ دستی جشنواره فجر

هنر كه خودی و غیرخودی ندارد!

هنر كه خودی و غیرخودی ندارد!

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو احمد وکیلی، هنرمند پیشکسوت رشته چاپ دستی، علت اصلی کم رونقی جشنواره تجسمی فجر را حدیثی دانست که از قدیم وجود داشته است و در این حوزه به جریان خودی و غیرخودی اشاره نمود که ریشه در نگاه افراد دارد و البته از جانب دولت ها هم اعمال می شود.


احمد وکیلی، هنرمند پیشکسوت هنر چاپ دستی و دبیر این بخش در جشنواره سیزدهم تجسمی فجر، در گفت وگویی با ایسنا درباره تأثیر کرونا بر میزان رونق جشنواره سال جاری، اظهار نمود: بزرگ ترین مشکل این است که «هنر» که همه ما را دور خودش جمع می کند، دست دوم شده است و دیگر در اولویت نیست؛ این درحالی است که از همین فستیوال ها، استعدادهای جوان پیدا می شوند. بعنوان مثال هنرمندی که سال جاری در کارگاه چاپ دستی جشنواره آموزش می دهد، چند سال پیش در فستیوال دیگری به واسطه کارگاه من برای نخستین بار با این هنر آشنا شد و هم اکنون بعنوان استاد به جشنواره فجر دعوت شده است.
او افزود: مشکل اساسی این است که جامعه تجسمی همانند تمام جوامع دیگر خودی و غیرخودی می کند و هنر را کنار می گذارد؛ این در شرایطی است که همه ما باید کمک نماییم و جریان سالمی راه بیاندازیم تا هنر برجسته شود. این نکته را هم باید در نظر داشت که آمار هم دشمن این جریان است. برای آمار دادن مجبور هستند افرادی را بیاورند تا بگویند قبلا اینقدر بوده و هم اکنون اینقدر شده است! اما در واقع مهم این است، جشنواره باید بگونه ای باشد که نتوان از شلوغی حتی یک سوزن در آن انداخته شود.

عکس از معین باقری

1399/11/27
14:26:10
0.0 / 5
1079
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲