بخش سراسرنمای دوسالانه نقاشی فراخوان داد

بخش سراسرنمای دوسالانه نقاشی فراخوان داد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو بخش سراسرنمای نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران در شهریورماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه برگزار می گردد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، بر مبنای آئین نامه دوسالانه ملی نقاشی ایران، این رویداد از سه بخش «سراسرنما» (panorama)، «گفت وگو» (forum) و «کیوریتوریال» (curatorial) شکل گرفته است. دو بخش «گفت وگو» و «کیوریتوریال» توسط شورای سیاستگذاری دوسالانه و هیئت مدیرهٔ انجمن هنرمندان نقاش ایران برنامه ریزی می شود و مشخصات آن در زمان های مقرر به اطلاع عموم خواهد رسید.
انجمن هنرمندان نقاش ایران با همکاری اداره کل هنرهای تجسمی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر برگزاری این رویداد را بر عهده دارند و اهداف آن به شرح زیر اعلام شده است:
ـ اعتلای رسانه نقاشی به صورت خاص و هنرهای تجسمی به صورت عام
ـ ایجاد بستری جهت نمایش بخشی از صحنهٔ هنر ایران در حوزه هنرهای تجسمی
ـ زمینه سازی رشد و بالندگی هنرمندان ایران
ـ رشد فرهنگ بصری مخاطبان در سطوح مختلف جامعه
ـ گسترش ظرفیت بیان هنری در حوزه های متعدد و انواع فعالیتهای فردی و اجتماعی
ـ توسعه روابط فرهنگی-هنری در بین هنرمندان و درخلال هنرمندان و مخاطبان
شرکت در بخش سراسرنمای دوسالانه برای همه هنرمندان و علاقه مندان آزاد و به معنای پذیرش ضوابط فراخوان و رأی هیئت های انتخاب و داوران است.
ثبت نام، تقاضای شرکت، ارسال تصویر آثار و مشخصات آثار و هنرمندان فقط از راه وبسایت انجمن هنرمندان نقاش ایران به آدرس iranpainters.com امکان پذیر است.
در بخش سراسرنمای دوسالانه، آثار خلق شدهٔ نقاشی یا آثار میان رسانه ای در رابطه با نقاشی پذیرفته خواهند شد.
زمان خلق آثار نباید قبل از سال ۱۳۹۶ باشد.
انتخاب آثار برای شرکت در بخش سراسرنمای دوسالانه طی دو مرحله انجام می پذیرد. نخست تصاویر ارسالی از آثار هنرمندان به صورت آنلاین بررسی و نتیجه پذیرش آن اعلام می شود. در مرحله دوم انتخاب نهایی بر مبنای بررسی اصل آثار ارسالی به دبیرخانه به انجام می رسد.
پذیرش اثر در اولین مرحله به هیچ وجه به معنای پذیرش نهایی و راهیابی اثر به نمایشگاه بخش سراسرنمای دوسالانه نیست.
هیات انتخاب آثار بخش سراسرنما به این شرح اعلام شده است: علیرضا آدم بکان، فریدون امیدی، بهزاد حاتم، داریوش حسینی، لیلی رشیدی، رزیتا شرف جهان و علی نصیر
همینطور هیات داوری آثار بخش سراسرنما عبارتند از: مهرداد اسکویی، بهزاد حاتم، علی ذاکری، رزیتا شرف جهان، کامران صفامنش، شهروز صدرفرزانه و علی نصیر.
شروع ثبت نام از راه وب سایت و ارسال تصاویر آثار از شنبه (۲۱ فروردین ماه) شروع می شود و تا ساعت ۱۶، سه شنبه ۱۸ خردادماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
هنرمندان و علاقه مندان شرکت در نهمین دوسالانه نقاشی ایران برای کسب اطلاعات کامل درباره دوسالانه می توانند به سایت انجمن هنرمندان نقاش و سایت دبیرخانه اجرایی دوسالانه به نشانی civa.ir رجوع کنند.1400/01/16
00:05:34
5.0 / 5
869
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو