نقاشی ناشناخته ای كه میلیون دلاری از آب درآمد

نقاشی ناشناخته ای كه میلیون دلاری از آب درآمد

تابلو نقاشی که چندی قبل به قیمت بسیار کمتر از ارزش واقعی در یک حراجی فروخته شده بود حالا بعنوان اثر پرارزش یک نقاش چیره دست شناسایی شده است.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نیوز، یک تابلو نقاشی ناشناخته از «توماس گینزبرو» نقاشی چیره دست انگلیسی که در آن یک موسیقیدان نه چندان شناخته شده به تصویر کشیده شده است، سال قبل در فرانسه پیدا شد.
اما این تابلو نقاشی که در آن یک مرد با طوماری از نت های موسیقی در دستش به تصویر کشیده شده است در ماه دسامبر در یک حراجی فرانسوی به قیمت ۲۵۰۰ پوند به فروش رسید.
حالا «هیو بلزی» یکی از کارشناسان مشهور آثار «گینزبرو» اعلام نموده است که این نقاشی ۲۵۰۰ پوندی در واقع به «گینزبرو» متعلق می باشد و لایه های غبار و شرایط نگهداری ضعیف از این نقاشی پیش از این سبب شده بود خصوصیت های آثار این هنرمند در این تابلو نقاشی قابل تشخیص نباشد.
ابعاد این تابلو نقاشی که با عنوان «مکتب انگلیسی» فروخته شده است، ۷۶.۲ در ۶۳.۵ سانتی متر است و گمان می رود به سال ۱۷۶۸ تعلق داشته باشد.
«گینزبرو» که در سال ۱۷۲۷ میلادی متولد شد، یکی از مهم ترین هنرمندان انگلیسی دوره خود به شمار می رفت و تابلوهای نقاشی این نقاش که در ابعاد مشابه به این اثر ۲۵۰۰ پوندی خلق شده اند پیش از این در حراجی ها به ارزش بیشتر از یک میلیون دلار فروخته شده اند.
«بلزی» اعتقاد دارد «آنتونین کمل» موسیقیدان اهل چک که از سال ۱۷۶۵ تا ۱۷۸۴ در بریتانیا فعالیت داشته است سوژه این پرتره است. او یک موسیقدان مشهور در دوران خود محسوب می شد اما تأثیر او بر موسیقی در طول تاریخ تا حدود زیادی از یاد رفت.
منبع:

1400/01/18
23:44:22
5.0 / 5
850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵