نقاشی های ارزشمندی كه در سطل زباله پیدا شدند

نقاشی های ارزشمندی كه در سطل زباله پیدا شدند

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو پلیس آلمان از کشف دو تابلو نقاشی قدیمی در سطل زباله یک استراحتگاه میان جاده ای اطلاع داده است.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، بعد از کشف دو نقاشی قرن هفدهمی در سطل زباله یک تفرجگاه بین جاده ای واقع در آلمان، پلیس این کشور برای کسب اطلاعات بیشتر به مردم متوسل شد.
به قول پلیس، ماه گذشته یک مرد ۶۴ ساله این تابلوهای نقاشی رنگ روغن را در تفرجگاهی «اورنباخ» در مرکز آلمان کشف کرد. این مرد مدتی بعد این نقاشی ها را به پلیس تحویل داده است.
یک کارشناس هنری در ارزیابی های اولیه اعلام نمود این دو نقاشی قاب شده اصل هستند.
یکی از نقاشی ها خودنگاره ای از «پیترو بلوتی» نقاش ایتالیایی است که او را درحال لبخند زدن به تصویر می کشد و به سال ۱۶۶۵ متعلق می باشد. نقاشی دیگر که چهره یک پسر را به تصویر کشیده است بعنوان یکی از آثار «ساموئل فن هوگ استراتن» نقاشی هلندی به حساب می آید و تاریخ خلق آن معلوم نیست.
«هوگ استراتن» یکی از هنرآموزان «رامبرانت» در آمستردام بود. این نقاش در «دوردرخت» متولد شده بود اما در «وین»، «رم» و «لندن» هم فعالیت داشت. مقاله او، معارفه متکب هنر خلق نقاشی، که از آن بعنوان اثری پرارزش درباب نگرش «رامبرانت» نسبت به نقاشی یاد می شود بعد از درگذشت این نقاش منتشر گردید.
اطلاعات چندانی درباره «بلوتی» در دست نیست اما به قول برخی منابع، این هنرمند برای خانواده های مهم ونیز فعالیت داشته است.1400/03/30
17:38:04
5.0 / 5
600
تگهای خبر: هنر , هنرمند , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو