محسن چاوشی:

آب قرار زندگی بود، نه بهانه جدایی

آب قرار زندگی بود، نه بهانه جدایی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو محسن چاوشی ـ خواننده ـ با انتشار متنی در فضای مجازی، حمایت خویش را از مردم خوزستان و سیستان اعلام و در عین حال تاکید کرد، «نمی گذاریم که حتی یک نفر از این آوازی که برای مظلومیت خوزستان و سیستان سر می دهیم، رویای تکه پاره شدن ایران را در سر بپروراند.»


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، چاوشی نوشت:
«آب قرارِ زندگی بود، نه بهانه ی مرگ و جدایی … باورکردنی نیست که در نتیجه ی چندین سال سیاست های نادرست و غلط، نخل هایی که گلوله های صدّام نتوانست خم به ابرویشان بیاورد، سوختند و افتادند.
باید بازگردیم و ببینیم که چگونه این همه تصمیم اشتباه کنار هم قرار می گیرند تا بر لب خشک کارون ترک بنشیند. مگر این سرزمین بدون تک تک اقوامش، بدون تُرک، کرد، لر، عرب و… معنا و هویت دارد!؟ سر باز کردن باردیگر ی زخمی که بر سینه ی سرزمین و زادگاهم، بر قلب خوزستان نشسته است سبب شد که جای جای ایران بیشتر از گذشته با این رنج و اندوه همراه شوند.
برای من شنیدن صدای حمایت تُرک و لر و فارس از خوزستانِ لب تشنه مرهمی بود بر زخمی که به جان داریم. هرچند همیشه هراسم از این بوده که به خاطر جهل، ظلم و اشتباهات عده ی قلیلی، جدایی طلبان و دشمنان این آب و خاک، از آب گل آلود ماهی بگیرند و ایران را به سمت تجزیه ببرند. باور دارم که توده ی مردم و همه ی اقلیت ها دشمن این جدایی هستند. همان هایی که ۸ سال دست در دست هم، نگذاشتند یک وجب از این خاک کم شود، پس از این هم نخواهند گذاشت که کسی از ایشان سوءاستفاده کند.
تبدیل کردن ندای لب تشنه های عدالت جو به نجوای فاسد جدایی طلبی، جز ظلم بیشتر به این مردم و این سرزمین نیست. باور قلبی من این است که توده ی مردم ایران، جز مهر و دوستی و اتحاد، کلامی ندارند و جز عدالت، آزادی و آبادانی، سودایی را در سر نمی پرورند. ما دست در دست هم سرود ایران می خوانیم، برای مظلومیت خوزستان، سیستان و دیگر نقاط این سرزمین گریه می نماییم و فریاد سر می دهیم اما نمی گذاریم که حتی یک نفر از این آواز ما رویای تکه پاره شدن ایران را در سر بپروراند.
اگر مسئولِ دلسوزی هست که صدای ما را بشنود، از او می خواهم که به داد خوزستان برسد. لطفا نگذارید زخمی بیشتر از این بر تن این سرزمین بنشیند. ما نیازمند تصمیمات درست، عاقلانه و فوری هستیم و از وعده، رنج و فراموش شدن ها خسته ایم…
محسن چاوشی》
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، محسن چاوشی زادهٔ خرمشهر است و اصالتی کردتبار دارد. خانواده وی با عنایت به شرایط کاری که پدرش به خرمشهر مهاجرت کردند و این خواننده در خرمشهر متولد شد.

منبع:

1400/05/06
10:02:48
5.0 / 5
443
تگهای خبر: آواز , خواننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو