با تقدیم به مردم افغانستان؛

هوشنگ کامکار فغانستانی دیگر را منتشر نمود

هوشنگ کامکار فغانستانی دیگر را منتشر نمود

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو هوشنگ کامکار قطعه فغانستانی دیگر را برای ارکستر سمفونیک و ساز عود تولید و آنرا و به مردم ستمدیده و رنج کشیده افغانستان تقدیم کرده است.


دریافت 9 MB
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی پروژه، هوشنگ کامکار از آهنگسازان شناخته موسیقی کشورمان قطعه «فغانستانی دیگر» را برای ارکستر سمفونیک و ساز عود تولید و آنرا و به مردم ستمدیده و رنج کشیده افغانستان تقدیم کرده است.
این آهنگ ساز پیشکسوت درباره ی این قطعه نوشته است: ««فغانستانی دیگر» جدید ترین اثر من است که به ستمدیدگان و رنج کشیدگان مظلوم افغان تقدیم شده است.
این اثر شدیداً تحت تأثیر اتفاقات ناگوار و تنها گذاشتن غیر انسانی و عجولانه مردم بی گناه افغانستان توسط کشورهای طرفدار حقوق بشر بوده که در چند روز گذشته نوشتم. گویا، غمی که در دل داشتم را فقط با موسیقی می توانستم بیان کنم. امیدوارم که با تلاش جمعی و پایداری مردم صلح و آشتی ملی در آن دیار پر فغان هر چه زودتر برقرار شود.
«فغانستانی دیگر» قطعه ای است که برای ارکستر سمفونیک و ساز عود بر روی یکی از ملودی های مشهور و مردمی افغانستان «بیا که بریم به مزار» نوشته ام. برای همان مزاری که امروز دیگر نمی توان به آن رفت.
هر چقدر فکر کردم که برای مخارج ضبط آن از چه کسی کمک بگیرم موفق نشدم. بالاخره اجرای گروه سازهای زهی و عود و هم ضبط و مسترینگ آن توسط ارسلان برادرم صورت گرفت. ارسلان زحمات زیادی را برای این اثر متحمل شد که از او بسیار سپاسگزارم.»

1400/06/08
22:03:16
5.0 / 5
532
تگهای خبر: آهنگ , ساز , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو