وكیل مدافع متهم خبر داد

تایید رای صادره برای حمید صفت در دیوان عالی کشور

تایید رای صادره برای حمید صفت در دیوان عالی کشور

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو وکیل مدافع حمید صفت از تایید رای صادره برای موکلش در خصوص ارتکاب قتل غیر عمدی در دیوان عالی کشور اطلاع داد.حسین شاهرخی در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار داشت: شعبه ۵۱ (شعبه ۳۹ سابق) دیوان عالی کشور با صدور دادنامه قطعی ضمن رد فرجام خواهی معترضین رای فرجام خواسته در خصوص برائت حمید صفت از قتل عمد را تأیید کرد.

وی اضافه کرد: شعبه ۵۱ قتل غیرعمد را تایید کرده است و فقط جنبه عمومی جرم باقی است.

بر اساس این گزارش، محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، ۲۸ مرداد ماه سال ۹۶ از تشکیل پرونده برای حمیدرضا صفت، خواننده، به افترا قتل و انجام تحقیقات در این خصوص اطلاع داد و اظهار داشت که دو سه روز پیش متهم با ناپدری خود درگیر شد که ناپدری وی در بیمارستان فوت کرد و متهم حالا در بازداشت است.

«حمید صفت» ششم خردادماه سال ۹۷ از زندان با قرار وثیقه آزاد شد.

در اواخر سال ۹۹ با اعتراض اولیای دم به آزادی وی این دفعه پرونده به کمیسیون ۱۱ نفره پزشکی قانونی فرستاده شد و برای برطرف شدن ابهامات، بازجو رسیدگی کننده به پرونده در دادسرای جنایی تهران، دستور تشکیل هیأت ۱۱ نفر متخصصان پزشکی قانونی را صادر کرد.

هیأت پزشکی در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند و در جلسه تحقیق از حمید صفت دفاعیات وی را شنیدند.

با تکمیل تحقیقات، با عنایت به نظریه کمیسیون پزشکی و طبق ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی در خصوص اینکه اگر کسی آگاهی داشته باشد که فرد بیمار است، با او درگیر شود، گرچه عمل نوعاً کشنده نباشد، او مرتکب قتل عمد شده است، کیفرخواست رپر معروف به افترا قتل عمد صادر شد و حمیدصفت پای میز محاکمه ایستاد.

در جلسه دادگاه بعد از دفاعیات متهم و وکیل او، قاضی پرونده دستور بازداشت حمید صفت را صادر کرد و بعد از آن حکم قصاص او صادر شد.

۲۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ هم اعلام گردید که حکم قتل عمد و قصاص پرونده حمید صفت خواننده رپ با اکثریت آرای شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور نقض شده است و پرونده حمید صفت برای رسیدگی مجدد به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و بعد از رسیدگی باردیگر در شعبه مذکور، حمید صفت ۱۱ مهر سالجاری با قید وثیقه یک میلیارد تومانی و به دستور قاضی رحمانی ریاست شعبه ۸ دادگاه کیفری یک استان تهران از زندان اوین آزاد شد.

منبع:

1400/09/02
23:34:20
5.0 / 5
546
تگهای خبر: خواننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو