در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مطرح شد؛

کارهای علی رهبری برای هنرمندان جوان اوکراینی

کارهای علی رهبری برای هنرمندان جوان اوکراینی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو یکی از آهنگسازان و رهبران ارکستر کشورمان که در دهه های اخیر در خارج از کشور به فعالیت مشغول می باشد، علاوه بر برگزاری یک مسترکلاس رهبری ارکستر در اوکراین، کنسرتی را هم در این کشور رهبری می کند.علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر که طی سالهای گذشته مدیریت هنری و رهبری ارکستر سمفونیک تهران را به عهده داشت، در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح تازه ترین فعالیتهای خود در عرصه موسیقی بیان نمود: حدود دو هفته ای هست که در کشور اوکراین حضور دارم و بر مبنای آن مستر کلاس چند روزه ای را با یکی از ارکسترهای سمفونیک این کشور برگزار کرده ام که برای بالا بردن سطح کیفی این مجموعه برگزار شده است.
رهبر اسبق ارکستر سمفونیک تهران اظهار نمود: در این کارگاه های آموزشی برخی از رهبران جوان ارکستر کشور اوکراین شرکت کرده اند تا آشنایی بیشتری با فعالیت یک رهبر ارکستر آشنایی بیشتری پیدا کنند. این در شرایطی است که با عنایت به حضور رهبران صاحب نام و شناخته شده ای که در حوزه موسیقی این کشور فعالیت دارند، حضور یک هنرمند ایرانی در این شرایط می تواند دربرگیرنده فضای جالب توجهی باشد.
وی اضافه کرد: علاوه بر برگزاری این کارگاه های آموزشی که اشاره کردم، مقرر است که شامگاه چهارشنبه سوم آذر ماه هم کنسرتی را در مجموعه «فیلهارمونی خملینسکی» کشور اوکراین در چارچوب یک اجرای زنده و آنلاین پیش روی مخاطبان قرار دهیم که این کنسرت توسط یکی شبکه های معتبر کشور اوکراین هم ضبط خواهد شد.
رهبری درباره جزئیات این کنسرت هم توضیح داد: طبق برنامه ریزی هایی که صورت گرفته، اجرا و ضبط قطعه حضرت ابراهیم (ع)، قطعه «دیوان» گوته و سونات های «شکسپیر» همچون آثاری هستند که در این زمان ضبط شده اند. نکته جالب توجه در این چارچوب همکاری با یک گروه کُر بسیار عالی معتبر کشور اوکراین و همینطور استفاده از آثار چندین آهنگساز ایرانی است که می تواند دربرگیرنده شرایط موثری در این چند روز باشد. به هر حال چنین کارهای تا به امروز در کمترین شکل ممکن خود اتفاق افتاده و می تواند به لحاظ مفهومی هم با شرایط کشورمان همسانی داشته باشد.


منبع:

1400/09/05
13:44:18
5.0 / 5
577
تگهای خبر: آموزش , آهنگ , ساز , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو