ترجمه انگاره های متفاوت ذهن نقاش در اتاقی دیگر

ترجمه انگاره های متفاوت ذهن نقاش در اتاقی دیگر

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو نمایشگاه نقاشی های زهره قاضی حسینی با عنوان اتاقی دیگر در گالری ایده افتتاح می شود.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی گالری، نمایشگاه نقاشی های زهره قاضی حسینی با عنوان «اتاقی دیگر» روز جمعه ۱۷ دیماه در گالری ایده گشایش می یابد.
مجموعه «قاب نگاه» که در برگیرنده ۲ مجموعه «اتاقی آشنا» و «اتاقی دیگر» است، گفتمانی است که در بهار ۱۳۸۳ شروع شد. قاضی حسینی از راه بازنمایی تصاویر اجزا و عناصر فضای داخلی که از آنها بعنوان نماد بهره برده، هستی، حضور و بی حضوری انسان را به تصویر کشیده است و با باز آفرینی باردیگر این اجزا به خلق فضایی ساکن و بی زمان پرداخته است. این نقاشی ها در واقع ترجمه انگاره های متفاوت ذهن نقاش هستند.
در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «گر سلامی / می گویدش / گر نگاهی / می بیندش / گر وجودی / می یابدش / بار دگر فضاهای تهی از من و تو به دنبال وجودی در حضورند. با بازنمایی اشیا در لابه لای دیوارها، کف ها، درها خویش را پدیدار می سازند تا شاید وجودی محسوس را باز نمایند.»
قاضی حسینی متولد ۱۳۴۰، کارشناسی ارشد هنرهای تجسمی، گرایش نقاشی از دانشگاه الزهرا در سال ۱۳۸۵ و کارشناسی هنرهای تجسمی، گرایش نقاشی از دانشگاه سوره در سال ۱۳۸۰ است. او از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ مدرس دانشگاه شهید چمران، دانشکده هنر شوشتر بوده است و آخرین نمایشگاه انفرادی اش را سال ۱۳۹۸ در گالری ایده برپا کرد. وی همینطور از سال ۱۳۷۹ نمایشگاه های گروهی و انفرادی گوناگونی در مؤسسه آموزش عالی سوره، فرهنگسرای نیاوران، گالری طراحان آزاد، گالری لاله، گالری کمال الدین بهزاد و گالری آتبین بر گزار کرده است.
نمایشگاه «اتاقی دیگر» از ۱۷ دی تا چهارشنبه ۲۲ دی هر روز از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در گالری ایده به نشانی تهران، خیابان کریمخان، خیابان خردمند شمال، خیابان هجدهم، پلاک ۲۶ پذیرای علاقه مندان است.


منبع:

1400/10/16
12:04:03
5.0 / 5
471
تگهای خبر: آموزش , ساز , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو