به همت حوزه هنری

افتتاح نمایشگاه هنرواره ملی خوشنویسی ایران دل در اردبیل

افتتاح نمایشگاه هنرواره ملی خوشنویسی ایران دل در اردبیل

نمایشگاه اولین هنرواره خوشنویسی ایران دل در بخش خوشنویسی نستعلیق و شکسته نستعلیق در اردبیل افتتاح شد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، در این مراسم که عصر دوشنبه در سالن حوزه هنری اردبیل برگزار شد، رئیس حوزه هنری استان اردبیل اظهار نمود: این هنرواره در یک سال گذشته و با محوریت هنر خوشنویسی فراخوان شده تا آثاری از هنرمندان سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شود.
امیر رجبی خاطرنشان کرد: با تاکید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و با محوریت گرامیداشت روز همبستگی آذری های مسلمان جهان ما تلاش کردیم از هنرمندان خوشنویسی دعوت نماییم تا آثار خویش را در ۲ بخش شکسته نستعلیق و نستعلیق به دبیرخانه ارسال نمایند که در مجموع ۱۸۰ اثر به این دبیرخانه ارسال شده بود.

وی اظهار داشت: از این تعداد ۷۰ اثر برای بخش نمایشگاهی انتخاب گردید که امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، مدیران فرهنگی و هنرمندان شاهد افتتاح این نمایشگاه در حوزه هنری هستیم.
رئیس حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: از بین آثار ارسال شده ۳ اثر خوشنویسی نستعلیق، ۳ اثر منتخب نستعلیق شکسته و ۳ اثر ترکیبی و تلفیقی بعنوان آثار منتخب عرضه شدند که در روز ۲۱ اسفند روز بزرگداشت نظامی گنجوی از این هنرمندان در سطح ملی تجلیل خواهد شد.
رجبی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: سال جاری با تاکید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برنامه های گرامیداشت روز ۱۹ ژانویه بعنوان روز جهانی همبستگی آذری های مسلمان جهان با تنوع خاص برگزار می گردد که فردا هم مقرر است نشست تخصصی نقش هویت شیعی در همبستگی آذری های مسلمان جهان در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و روز چهارشنبه هم مراسم بزرگداشت روز آذری های مسلمان جهان با حضور فرهیختگان کشوری و استانی در سالن خطایی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار می شود.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل افزود: امیدواریم در چارچوب این نمایشگاه ها در سالهای آینده بتوانیم آثار بیشتری را از هنرمندان دریافت کرده و در معرض دید قرار دهیم.
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، در نمایشگاه برگزار شده در چارچوب هنرواره ملی خوشنویسی ایران دل در بخش های خوشنویسی نستعلیق و نستعلیق شکسته بیشتر از ۷۰ اثر به معرض نمایش گذاشته شده که علاقه مندان می توانند تا روز چهارشنبه از این نمایشگاه دیدن کنند.


منبع:

1400/10/27
22:52:35
5.0 / 5
496
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو