گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو؛

اداره کل تجسمی در انتظار مدیر جدید

اداره کل تجسمی در انتظار مدیر جدید

سایت رسمی سیامک یزدانجو: اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هم اکنون تنها زیرمجموعه ای از وزارت ارشاد است که بدون مدیرکل و حتی سرپرست به کارهای خود ادامه می دهد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، از زمانی که دولت سیزدهم روی کار آمد، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتصابات و تغییراتی را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعمال کرده است و تقریباً همه زیرمجموعه های این وزارت خانه مشمول این تغییرات شده اند.
امروز هم آخرین انتصاب وزیر برای اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسانه ای شد، این در شرایطی است که اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که بدون مدیرکل به کار خود ادامه می دهد و همگان گمان می کردند زودتر از همه زیرمجموعه ها و ادارات کل تکلیف مدیرش مشخص شود، بدون مدیرکل به کار خود ادامه می دهد.
اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بدون مدیرکل و حتی سرپرست، کارهای در ارتباط با چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر را به پایان رساند. در مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ۱۳ اسفندماه به پایان رسید، هم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود سالاری معاون امور هنری صحبتی از اعلام مدیرکل جدید در این مراسم نکردند. این در شرایطی است که اداره کل هنرهای تجسمی، یکی از مهم ترین نهادهای هنری در کشور به حساب می آید که به صورت مستقیم با گالری های هنری و گالری داران مرتبط می باشد.
شنیده های خبرنگار مهر از آن حکایت می کند که هنوز رایزنی ها برای اعلام مدیرکل هنرهای تجسمی به نتیجه نرسیده است! همچون گزینه هایی که برای سمت مدیرکل هنرهای تجسمی مورد بررسی قرار گرفته اند میتوان به محمد حسین فائزی اشاره نمود که سوم بهمن ماه ۱۴۰۰ بعنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین انتخاب شد.
گزینه دیگر سید شعیب حسینی مقدم است که به نظر، گزینه قوی تری برای انتصاب بعنوان مدیرکل هنرهای تجسمی ارشاد بشمار می رود.
سید شعیب حسینی هنرمند طراح گرافیک و مدرس دانشگاه صدا و سیما و دانشگاه تهران است. وی پیش از این، مدیر هنری خانه طراحان انقلاب اسلامی، مدیر تولید دانشجویی دانشگاه صدا و سیما، عضو تیم راه اندازی کانال ۲ شبکه آی فیلم برای فارسی زبانان منطقه، سرپرست موشن گرافیک خانه طراحان انقلاب اسلامی، عضو تیم مدیریت و ایده پرداز و طراح خیلی از تبلیغات شهری بوده است. همینطور طراحی بیشتر از ۵۰ عنوان لوگو برای مؤسسات داخلی و خارجی، طراحی بیشتر از ۳۰ عنوان بروشور همچون شهرداری تهران، پژوهشگاه علوم انسانی و … و طراحی هویت بصری برای شبکه الکوثر همچون دیگر فعالیتهای هنری حسینی بوده است.
این گمانه زنی ها در حالی است که کمتر از دو هفته دیگر به پایان سال زمان باقیست و هنوز خبری از موضع گیری رسمی مسؤلان وزارت ارشاد درباره این اداره کل نیست.


منبع:

1400/12/20
14:02:41
5.0 / 5
430
تگهای خبر: جشنواره , نمایش , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو