هنوز استعفای مدیر خانه هنرمندان پذیرفته نشده است

هنوز استعفای مدیر خانه هنرمندان پذیرفته نشده است

سایت رسمی سیامک یزدانجو: ایرج راد، رئیس شورای عالی خانه هنرمندان می گوید که هنوز استعفای مجید رجبی معمار، در شواری عالی این خانه بررسی و پذیرفته نشده است.


راد در پاسخ به ایسنا درباره بررسی استعفای مجید رجبی معمار، مدیر عامل خانه هنرمندان ایران که شب گذشته از طرف او اعلام شد، توضیح می دهد: در آخرین جلسه شورای عالی که روز یکشنبه ۲۲ اسفند ماه برگزار شد، آقای رجبی معمار استعفای خودرا مطرح نمودند و قصد داشتند گزارشی را درباره عملکرد خود ارائه دهند که من نه استعفای ایشان را گرفتم و نه گزارش شان را. برای اینکه قرار شد در جلساتی که پس از تعطیلات نوروز در هیات مدیره خانه هنرمندان ایران خواهیم داشت، درباره این قضیه تصمیم گیری نماییم و شورای عالی هم نظر خودرا بیان کند.
او ادامه می دهد: بدین سبب هم اکنون استعفای آقای رجبی معمار، بررسی و پذیرفته نشده است.
راد با اشاره به تنگناهای مالی شدیدی که خانه هنرمندان ایران با آن دست به گریبان است، اضافه می کند: خانه هنرمندان ایران واقعا گرفتار مشکلات مالی است و حتی در پرداخت حقوق کارکنان با موانع جدی رو به روست. پرسنل این خانه به سبب سابقه حضور خود و علاقه مندی خود به این مکان، همراهی بسیاری داشته اند ولی این وضعیت در طولانی مدت امکان پذیر نیست.
رییس شورای عالی خانه هنرمندان ایران ادامه می دهد: در طول این مدت نامه نگاری های مختلفی با مسئولان مختلفی برای دریافت بودجه انجام دادیم و مشکلات خودرا توضیح داده ایم که فقط مبالغ بسیار اندکی دریافت کرده ایم و با آن قسمتی از حقوق کارکنان خانه را پرداختیم.
راد با یادآوری گستردگی برنامه های خانه هنرمندان ایران و فعالیت مستمر آن حتی در دوران کرونا خاطرنشان می کند: با وجود همه مشکلات، خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر خودرا سر پا نگه داشتند ولی متاسفانه این مکان با این همه کارهای گسترده مورد حمایت قرار نگرفته است و به ویژه در دو سه سال اخیر این حمایت بسیار ضعیف و کمرنگ بوده است. بطوریکه خانه هنرمندان ایران چندین بار تا مرز تعطیلی پیش رفته است ولی با حمایت و ایستادگی کارکنان مجموعه و شورای عالی به فعالیت خود ادامه داده است ولی این شرایط دشوار نمی تواند تا ابد ادامه پیدا کند و باید فکری جدی برای پشتیبانی از این مکان مهم فرهنگی کرد.
مجید رجبی معمار، مدیر عامل خانه هنرمندان ایران شب گذشته، چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه اعلام نموده به سبب فشارهای اقتصادی از سمت خود استعفا داده است.

منبع:

1400/12/28
14:18:35
5.0 / 5
413
تگهای خبر: هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو