کشف پرتره گمشده بعد از حدود ۲۰ سال

کشف پرتره گمشده بعد از حدود ۲۰ سال

یک تابلو نقاشی اثر «تیشن» که حدود دو دهه گم شده بود در ایتالیا پیدا شد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، پلیس ایتالیا از کشف پرتره ای آگاهی داد که توسط «تیشن» نقاش رنسانس خلق شده است و حدود ۲۰ سال گمشده بود.
این تابلو نقاشی قرن شانزدهمی که توسط پلیس «تورین» کشف شده است و با نام «پرتره مردی با کلاه بره» شناخته می شود، دو دهه پیش، از مکان نامشخصی ناپدید شده است. پس از آن که این نقاشی در سال ۲۰۰۴ ناپدید شد، این فرضیه عنوان شد که این نقاشی بطور غیرقانونی به سوئیس منتقل شده است.
این نقاش رنسانس در قرن شونزدهم بعنوان یکی از اعضای مکتب ونیزی فعالیت می کرد. او بعنوان نقاشی دربار به اشراف زادگان ایتالیایی و اعضای دودمان «هابسبورگ» خدمت می کرد.
بگفته مقام های ایتالیا، این تابلو نقاشی رنگ روغن که یک مرد ناشناس با ریش، لباس سنتی و کلاه مشکی را به تصویر می کشد، حدود ۷ میلیون دلار ارزش دارد. بدین سان این نقاشی یکی از ارزشمندترین آثار هنری این هنرمند شمرده می شود، چونکه گرانترین اثر فروخته شده «تیشن» نقاشی «مریم مقدس و کودک» است که در سال ۲۰۱۱ به قیمت ۱۶.۹ میلیون دلار در حراجی ساتبیز به فروش رسید.
پلیس ایتالیا مدتی دو شهروند سوئیسی را تحت پیگرد قرار داده بود و در نهایت رد این نقاشی را در کارگاه مرمت واقع در «آسته» پیدا کرد. دولت ایتالیا نقاشی «پرتره مردی با کلاه بره» را در مراسم رسمی که نوزدهم مه انجام شد برای عموم مردن به نمایش گذاشت.1401/03/06
21:49:50
5.0 / 5
261
تگهای خبر: نمایش , هنر , هنرمند , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو